Nový Mercedes-Benz G-Class

Je to neuvěřitelné, ale tahle terénní legenda je tu s námi už nepřetržitě od roku 1979. Začínala jako pracovní a vojenský vůz, prodávala se i pod značkami Steyr-Puch nebo Peugeot a nyní patří vrcholný model W463 mezi luxusní off-roady. Stále je ale ve výrobě pracovní i armádní specifikace.

Nové verze se dočkáme až v roce 2017, ale už teď Mercedes odhaluje některé podrobnosti. Rám a karoserie by měly více využívat hliník, čímž se sníží hmotnost vozu. Přesto se nevyhne trendu zvětšování, zejména by ho mělo potkat rozšíření. Pohonné jednotky přebere z Mercedesu třídy E, který přijde na trh o rok dříve. Do „géčka“ se také dostane devitistupňová automatická převodovka 9G-Tronic.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën detailně představil nové SUV pro Čínu

Mercedes si to nechce rozházet u fanoušků, proporce a hlavní designové prvky by si měl ponechat ze stávajícího modelu.Aby působil moderněji, tak se nejspíše objeví některé detaily z konceptu Ener-G-Force z roku 2012. Hlavní vylepšení tak čekají interiér, který se více přizpůsobí pohodlí pasažérů. Díky nárůstu rozměrů bude prostornější a mnohem lépe vybavený. Objeví se pochopitelně i verze AMG, které mají podstatný podíl na prodejích třídy G.

Zdroj:Autocar    Foto:Autocar, Autowp