Nový model automobilky Dartz pro Čínu

Lotyšská automobilka Dartz je známá pro výrobu luxusních a zároveň obrněných off-roadů. Nyní se snaží prorazit na čínský trh a speciálně pro něj si připravila model Black Snake, který již dle názvu odkazuje na rok hada, který v Číně momentálně běží. 

Již na první pohled je zjevné, že čínská klientela bude z nejnáročnějších. Toto potvrzují hlavně prvky ze zlata. Kromě něj nabídne Black Snake tvary tolik typické pro automobilku Dartz. Samozřejmostí je hodně výrazná a mohutná přední maska, kterou doplňují velká kola a neméně výrazná zadní část. Opět se zlatem a ani znaky hada nešetřilo. 

Interier patří k tomu nejluxusnějšímu, co můžete v současném automobilovém světě najít. Samozřejmostí je hojné využití zlata, pravého dřeva a prvotřídní kůže. Ta může mimochodem pocházet například z pštrosa, hada nebo krokodýla. Koberečky automobilu jsou pro změnu vyrobeny z kůže bílého žraloka. Celé toto, poněkud bizarní dílo, doplňují loga hada například na sedadlech. 

Základem automobilu je Mercedes-Benz GL63 AMG, což se projevilo na použité technice. O pohon se totiž stará dvakrát přeplňovaný osmiválec 5.5 litru o výkonu 557 koní a s točivým momentem 760 Nm. Od Mercedesu pochází také 7-mi stupňová automatická převodovka, pohon všech kol a sportovní podvozek AMG Ride Control. Abychom byli ve výčtu techniky úplně kompletní, sluší se podotknout, že se jedná o první auto s logem Dartz, které není pancéřované!

Pokud se ptáte na cenu za toho podivuhodné auto, pak vězte, že méně než 1 000 000 dolarů (cca 19 175 000 Kč) za něj Číňané nedají. V základní výbavě ale na druhou stranu dostanou 56 gramů prvotřídního kaviáru, který jim bude doručován každý měsíc po dobu dvou let. No není to výhodná koupě?

 

Mohlo by vás zajímat:  Toyota vrací v Japonsku do výroby LC 70