Nový model Rolls-Royce posouvá laťku opět výše

Emblem 4113111 960 720[1]

To, že značka Rolls-Royce není pro každého, je všeobecně známé. Majitelé těchto vozů většinou již vlastní několik jiných vozů a Rolls-Royce patří do jejich rozsáhlé sbírky. Jednoduše se jedná o luxusní vůz, který svou cenou není veřejnosti dostupný. Zatímco dříve se majitelé tohoto vozu vozili spíše v jeho zadní části, dnes už je to jinak. Majitelé chtějí svůj vůz sami řídit – a tomu se značka musela přizpůsobit.

Kdo je typickým majitelem Rolls-Royce?

Ty tam jsou časy, kdy se Rolls-Roycem vozili postarší pánové. Současní majitelé mají podle ředitele Rolls-Royce následující parametry:

  • jedná se o mladší zákazníky,
  • majitelé chtějí svůj vůz řídit sami.
Mohlo by vás zajímat:  Aurus Senat – obří ruský kabriolet. Čím chce nadchnout boháče?

A právě takovým parametrům bylo nutné se přizpůsobit.

Pohodlí vepředu – pohodlí vzadu

Zatímco dnešní typický zákazník Rolls-Royce je tedy povětšinou majitel-řidič, existují stále ještě i tací, kteří se chtějí vozit vzadu, za svým osobním řidičem. Takové vozy je ale potřeba objednat si na míru, dnes již nejsou součástí běžné produkce. Součástí objednávky tedy mohou být vozy, které budou mít v zadní části interiéru vyvedenou způsobem, který automobilka označuje jako Privacy Suite (tedy něco jako soukromá lóže), kdy je přední a zadní část od sebe oddělená a cestujícímu vzadu poskytuje maximální soukromí. Interiér, který se vyrábí v dnešní běžné produkci Rolls-Royce není vepředu o nic lepší než vzadu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora