Nový Mustang se má představit začátkem ledna v Detroitu

Současný Ford Mustang se pomalu loučí, jelikož brzy dorazí nová generace, a proto všude nalézáme špionážní fotografie nebo ilustrace. Nedávno byl zveřejněn nový render, který je vytvořen z posledních špionážních snímků připravované šesté generace.

Začátkem tohoto měsíce se objevily nové kamuflážní fotky, na kterých byla k vidění méně maskovaná příď, což se mírně odhalil směr designu nové generace. Podle vytvořených ilustrací a pořízených snímků se dá odvodit, že automobilka použila základy z konceptu Evos, jak dříve avizovala. Nová generace by měla být lehčí asi o 180 kg ve srovnání se současným provedením, což znamená, že nabídne váhu cca 1400 kg.

Ford potvrdil, že v novém Mustangu, zejména v tom evropském, bude k mání základní 2.3litrový přeplňovaný čtyřválec Ecoboost  o výkonu asi 300 koní a 5.0litrový osmiválec. Zda se dočkáme i šestiválce, to je zatím záhadou. Jisté však je, že dorazí také Shelby GT350 s výkonem přes 450 koní.

Premiéra šesté generace Fordu Mustang se pravděpodobně odehraje na detroitském autosalonu, který otevírá své brány v lednu roku 2014. My v redakci jsme velmi zvědaví, jaký bude nový Mustang. A co Vy?

Zdroj: worldcarfans.com, mustang6g.com