Nový Nissan Leaf – delší dojezd, vyšší výkon, skvělý design a také zajímavá výbava

Poptávka po elektromobilech rok od roku stoupá. Společně s ní i požadavky, které jsou na elektrická vozidla kladeny, jedním z nich je samozřejmě i co nejdelší dojezdová vzdálenost.  Nissan na tento požadavek reaguje novou verzí svého oblíbeného elektromobilu Leaf v limitované edici 3 Zero e+.

Na vlně popularity

S novým Leafem přichází japonská automobilka v době, kdy se prodeji stávající verze tohoto modelu velmi daří. Jen v Evropě se v loňském roce prodalo přes 39 000 vozů, což bylo nejvíce v osmileté historii tohoto modelu. Nový vůz japonská firma oficiálně představila v uplynulých dnech na přehlídce spotřebitelské elekroniky CES v Las Vegas.

Unikátní baterie

Limitovaná edice Leaf je dlouho očekávanou variantou tohoto vozu s vyšší kapacitou baterií. Porovnáme-li výchozí verzi modelu Leaf s jeho novou limitovanou edicí, zjistíme, že dojezd na jedno dobití se prodloužil o úctyhodných 40 %, z původních 270 kilometrů na 385 kilometrů. Právě rozdíl v dojezdu souvisí především s novou baterií s kapacitou 62 kWh. Pro úplnost dodejme, že kapacita baterie původního Leaf byla 40 kWh. Takovéto výrazné zvýšení kapacity akumulátoru bylo umožněno především inovativním řešením konstruktérů – zvýšením energetické hustoty. Rapidně vzrostl i počet článků baterie. Nová velkokapacitní baterie limitované edice Leaf 3 Zero e+ je tvořena 288 články, původní varianta 40 kWh baterie jich měla pouze 192.

Vyšší rychlost

Vylepšení nového Leaf 3 Zero e+ se netýkají jen kapacity baterií, ale také jeho elektromotoru. Nová verze se chlubí výkonem 160 kW, původní elektromotor měl výkon o 50 kW nižší, současně vzrost také točivý moment motoru – na úctyhodných 340 Nm. Všechna tato vylepšení se projevila i na zvýšení maximální rychlosti vozu (156 km/h).

Limity limitované edice

Jak jsme již uvedli, jedná se o limitovanou edici. S tím souvisí i omezené množství Leaf 3 Zero e+ vozů, které budou vyrobeny. Nissan uvedl, že pro evropský trh vyrobí pouze 5000 vozů. Objednávky na ně automobilka přijímá od 9. ledna, první vozy by se k zákazníkům měly dostat letos v létě. Pokud vás zajímá cena, věřte, že pro český trh by mělo jít o 1 199 000 korun za základní verzi limitované edice.

Mohlo by vás zajímat:  Mazda3 bude jezdit také na zemní plyn

Novinka číslo 2

Kromě této verze modelu Leaf uvádí automobilka na trh i verzi Leaf 3.Zero. Tento upgrade je reakcí na kritiku multimediálního systému vozu, který byl obecně považován za příliš zastaralý. Změnou k lepšímu je tak osmipalcová obrazovka infotainmentu, který je navíc obohacen o nové funkce. Další inovace se týkají vzhledu vozu – k dispozici jsou nové laky karoserie i možnost dvoubarevné kombinace.

Komentáře