Nový Nissan Micra DIG-S čeká na Ženevu

 

Ženevský autosalon se již klepe na dveře a s ním i nový Nissan Micra DIG-S, který si zde odbude svou oficiální premiéru.

           

Micru v této podobě již známe, to nejdůležitější nás tedy čeká pod kapotou. Jedná se o nový přeplňovaný benzínový tříválec, který byl navržen pro maximální účinnost v malém Nissanu. DIG-S, jak zní jeho obchodní označení, se může chlubit přímým vstřikem paliva a systémem start/stop. Parametry rovněž překvapí. Malý tříválec o obsahu 1,2 litru v sobě totiž ukrývá 72kW výkonu a 142 Nm točivého momentu. Tyto hodnoty skvěle doplňuje kombinovaná spotřeba, která by měla se ve svém kombinovaném cyklu pohybovat kolem hodnoty 4,1 l/100 km. Budete při tom i celkem šetrní k životnímu prostředí, neboť produkce C02 je pouze 95 g/km.

           

Pierre Loing, viceprezident produktové strategie a plánování, se k modelu Micra vyjádřil takto: „ Je zřejmé, že nová jednotka DIG-S nabízí nejlepší řešení pro vozy, jako je Micra. S okamžitou reakcí motoru, jeho výkonem a ekonomikou jízdy je to hozená rukavice pro podobně orientované agregáty“.

Mohlo by vás zajímat:  Kia vyvinula unikátní airbag. Vyplňuje prostor mezi řidičem a spolujezdcem

           

Ceny Micry DIG-S zatím nejsou známy, začátek prodeje se ale plánuje na letošní léto.