Nový Peugeot 208 se představuje. Má nakročeno k slibné budoucnosti

Nová generace Peugeotu 208 je úplně novým vozem. Se svým starším sourozencem toho po stránce vzhledu nemá zase tolik společného, a naopak přináší nové a odvážné prvky. První velkou změnou je především to, že je postavený na modulární platformě CMP, a díky tomu shodil celých 30 kilogramů. Pohled zvenčí je opravdu překvapivý a dramatický. Zaujmou například šavlozubé přední světlomety nebo zadní svítilny spojené tmavým pruhem. Populární crossovery má připomínat zase netradiční lem blatníků.

Odvážný design i nadupaná výbava

Stejně jako předchozí generace se může pyšnit architekturou i-Cockpit s malým volantem a sdruženými přístroji. Novinkou však je:

  • ještě odvážnější tvar přístrojovky, který kopíruje značkové SUV střední třídy
  • infotainment, který lze v rozšířené verzi pořídit i s větší obrazovkou

Ani s použitými technologiemi nezůstává Peugeot 208 nové generace v ničem pozadu. Zvládne zcela autonomně zaparkovat nebo můžete využít funkci Stop and Go pro popojíždění v kolonách. Samozřejmostí je i to, že systém dokáže udržet automobil uprostřed jízdního pruhu a Peugeot zapracoval i na rozšíření rozpoznávání dopravních značek. Na kompakt toho tedy zvládne opravdu hodně.

Nová platforma nabídne i elektrickou verzi, se kterou byste na jedno nabití měli ujet až 340 kilometrů. O pohon na standardní ropné produkty se postará zážehová dvanáctistovka, jejíž nejvýkonnější model bude k mání i s osmistupňovým automatem. Na výběr stále zůstane i dieselová patnáctistovka.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Kia zahájila výrobu modelu pro_cee’d