Nový Peugeot 508 SW je stejně elegantní jako sedan, objemem kufru však neoslní

Pokud si již nevzpomínáte, tak na letošním ženevském autosalonu měl Peugeot jednu z největších novinek – na svém stánku představil nového zástupce segmentu D. Ano, šlo o zcela novou generaci modelu 508, a to v provedení sedan.

Při ženevské premiéře bylo řečeno, že praktické provedení 508 SW také dorazí. A i když se má uskutečnit oficiální debut až na říjnovém autosalonu v Paříži, k online odhalení došlo už nyní. Nutno říci, že nový Peugeot 508 SW bude tak patřit mezi ty hezčí v daném segmentu.

Pro začátek si dáme pár čísel, takže 508 SW měří na délku 4778 mm, na šířku 1859 mm a na výšku stejně jako sedan 1420 mm. Pokud jde o rozvor náprav, tak ten čítá 2793 mm. Potěšujícím faktem je také přítomnost bezrámových oken jako to má sedan. Objem zavazadlového prostoru není zrovna největší v dané třídě, 508 SW nabízí 530 litrů v základním uspořádání, po sklopení sedadel se zvětší na 1780 litrů.

Představené kombi má také výhodu, a to nesvažující se linii střechy. V praxi to znamená, že cestující na zadních sedadlech v kombi budou mít více volného prostoru. Dokonce si opěradla u sedadel lze sklopit až do úhlu 27°. A jako téměř každý francouzský model, i 508 SW má v nabídce plnohodnotnou panoramatickou střechu. Ale jinak v podstatě od přídě až po B-sloupek jsou vozy identické (sedan a kombi).

Mohlo by vás zajímat:  Lexus představuje speciální modely Sport

Nový Peugeot 508 SW nabídne prozatím šest pohonných jednotek, z toho budou dvě benzínové a čtyři dieselové, a to obsahu 1,5 až 2,0 litru a výkonu v rozmezí 130 až 225 koní. Za příplatek bude k mání u některých agregátů osmistupňový automat a koncem příštího roku dorazí ještě plug-in hybridní varianta.