Nový plug-in hybrid Ford Explorer v Amsterdamu zaujal. Čím?

SUV patří v poslední době mezi nejoblíbenější typy automobilů. Jsou praktická, pohodlná a bezpečná. Zároveň Evropě záleží na ekologii a zákazníci začínají dávat přednost elektromobilům či vozům s hybridním pohonem. Obou těchto trendů se rozhodl využít i americký Ford a přichází na evropský trh s novým plug-in hybridem Ford Explorer.

Impozantní výkon i malá spotřeba

Nový Ford Explorer šesté generace firma právě představila, společně s další novinkou Fordem Kuga, na autosalonu v Amsterdamu. Auto je to opravdu působivé. Z technických parametrů zaujme především motor, nebo přesněji motory, kombinace třílitrového šestiválce s 350 koňmi a elektromotoru s dalšími 100 koňmi, které společně nabídnou točivý moment 840 N. m.

Jednou z předností, kterou se nový Ford může pochlubit, je nízká průměrná spotřeba a emise. Ford ve svých odhadech uvádí průměrnou spotřebu 3,4 litru na 100 kilometrů a emise CO2 by neměly přesáhnout 78 gramů na kilometr. Pokud přepnete vozidlo na čistě elektrický pohon, dojezdová vzdálenost by měla být přibližně 40 kilometrů.

Všestranný vůz

Zajímavá je i desetistupňová automatická převodovka či elektromechanická spojka. Řidiči si budou moci vybrat z několika jízdních modulů, které byly vytvořeny tak, aby vyhovovaly nejrůznějším situacím.  Impozantní jsou i rozměry nového Exploreru, délka přes pět metrů a výška téměř dva metry, či výbava, například kamery, které umožňují rozhled až 360°.

Ford je tak na svůj nový model Exploreru právem pyšný a Roelant de Waard, viceprezident evropské divize pro marketing, prodej a služby, ho nazval dokonce nejvšestrannějším SUV, které automobilka svým evropským zákazníkům kdy nabídla. Bohužel však zatím firma neprozradila ani termín, kdy by se nový Explorer mohl na evropských trzích začít prodávat, ani jeho cenu.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Peugeot iOn a Citroën C-Zero - Zastavení výroby!