Nový Renault Clio nabídne i sportovní verzi!

Clio 2460877 960 720[1]

Pokud přemýšlíte o koupi nového vozu, možná se vyplatí ještě počkat. Renault představí nové Clio, které by se vám mohlo zalíbit. Facelift není až tak znatelný, ale určitě stojí za to se na něj podívat. Renault nabídne:

  • Větší svislý displej
  • Ergonomicky lepší volant s ovládáním
  • Vyhřívání volantu

Ergonomicky by měla být upravená také přední sedadla, aby vzniklo více prostoru pro cestující vzadu. Komfort by mohl být zajištěn také osvětlením, které by mělo být ovladatelné a tak si můžete v interiéru zvolit barvu podle své nálady.

Mohlo by vás zajímat:  Citigo iV – malý vůz s velkým potenciálem. A hlavně je na elektřinu

Rozměry jsou o něco menší

Kromě zmíněných vylepšení by měl mít Clio také asistenta na hlídání v jízdních pruzích, LED světlomety, volbu jízdních režimů a elektronickou ruční brzdu. Kromě toho by v interiéru mělo být více prostoru i přesto je že o 14 milimetrů kratší než původní verze. Budete si také moci vybrat z široké nabídky barev. Pro nenáročnou menší rodinu, by bylo Clio určitě dostačující. Pokud by si chtěl Clio pořídit nějaký nadšený autař, mohlo by se vyskytnout ve verzi RS. Uvidíme, jaké informace ještě vyplují postupně na povrch.

Mohlo by vás zajímat:  Na český trh se dostavil také úsporný Volkswagen Golf Variant TGI BlueMotion

Motorizace nového Clia

Zatím přesnější informace neznáme, ale je pravděpodobné že do ženevského autosalonu se budeme postupně dozvídat více informací. Motorizaci nového modelu také úplně ještě není známa, nicméně se předpokládá, že by mohla být varianta v podobě čtyřválec o obsahu 1.3 nebo tříválec s obsahem 1.0 TCe. Další variantou by mohl být hybrid i turbodiesel. Nechme se ale překvapit, co nám automobilka oficiálně představí. Líbí se vám?

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora