Nový Subaru Forester už za pár dní

Prestižních autosalonů se po celém světě koná hned několik. Pro našince je velmi známá Ženeva, jelikož je i celkem snadno dostupná. Jenom pár týdnů po ní se však koná autosalon v New Yorku. I ten je velmi sledovaným podnikem, který je však určený spíše návštěvníkům, kteří žijí za velkou louží. I zde se chtějí automobilky blýsknout. A jednou z takových bude Subaru.

V plánu je představení vozu Subaru Forester

S čím chce tato automobilka zaujmout? Bude to model Subaru Forester. Ten je zatím velmi pečlivě střežen a jediné, co automobilka odhalila, je vcelku zajímavý design zadních světel, pod kterým se majestátně vyjímá právě označení vozu. Očekává se, že do konce března, kdy autosalon začíná, odhalí ještě pár podobných fotek. Ale určitě ne nic, co by vůz prozradilo ještě před tím, než Subaru oficiálně otevře svůj stánek a vůz v New Yorku odhalí.

Koncept Viziv leccos napoví

O tom, jak by mohlo nové Subaru Forester, mohou nejlépe vypovídat dříve představené koncepty. Konkrétně potom ten s názvem Viziv, které mohou být celkem věrným vodítkem. Už jenom proto, že když porovnáme zadní světla se současnou fotografií, lze v nich vidět určitou podobnost. U konceptu jsou sice ostřejší a o něco delší, a na fotografii působí elegantnějším dojmem. Pokud jde ale o jejich primární tvar, ten zůstal zachován. A v podobném duchu tomu jistě bude i u ostatní součástí.

Co o voze Subaru Forester zatím víme?

Moc toho není. Subaru nepatří přímo mezi automobilky, ze kterých by „nenápadně unikaly“ různé informace ještě před zveřejněním. Vše se snaží držet pod pokličkou, a pokud se nějaká informace objeví, tak je oficiální. Můžeme tak říci, že vůz bude postavený na sdíleném podvozku SGP. Ten je využíván i u modelů XV, stejně jako ho využívá i model Impreza. Pokud jde o motorizaci, tak se pod kapotou objeví plochý motor boxer s objemem dvou litrů. Půjde o benzinový agregát, který bude pohánět všechna čtyři kola.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Cross Caddy míří do lesa

Lákadlem má být také výbava, která patří spíše do segmentu vyšších tříd. To by mohl být pro Subaru Forester poměrně dobrý trumf, a možnost jak zaujmout. Hlavní věc, která byla oficiálně potvrzena, je dvojice kamer EyeSight. Ty jsou základem propracovaného systému, který dokáže sledovat okolí a tak upozornit na možná nebezpečí.

O čem se mluví?

Spolu s představením novinky se pochopitelně vyrojila i řada různých spekulací. Čeho se týkají? Třeba toho, že se má objevit i sportovní verze s označením Subaru Forester STI. Dále se týkají i pohonných jednotek. V plánu má být podle spekulací hybridní verze kombinující benzinový motor s elektromotorem, a s pohonem výhradně jenom předních kol. Dokonce se objevila také informace, že by měl Subaru Forester závodit. Toto všechno však může být potvrzeno nebo vyvráceno až za pár týdnů.

Komentáře