Nový Vauxhall VXR8 GTS

Není tomu tak dávno, co jsme se na našem webu rozplývali nad speciálními modely od australského Holdenu respektive jeho divize HSV. Po pár týdnech máme možnost rozplývání znovu a navíc pro auto nemusíme ani na druhý konec planety!

Stačí zakotvit v Anglii, konkrétně u automobilky Vauxhall. Ta totiž brzy uvede na trh sportovní sedan VXR8 GTS, který je odvozen z výše zmiňovaného HSV s označením GEN-F GTS. 

Oba mají společně především srdce – přeplňovaný osmiválec LSA o výkonu 584 koní a točivým momentem 738 Nm. Dynamické hodnoty zatím automobilka tají, spekuluje se však o zrychlení na 96 km/h za 4,9 vteřiny a maximálce 250 km/h. Co ale víme bezpečně, to je nabídka převodovek. Ta čítá dvojici šestistupňových skříní – jednu manuální a jednu automatickou. Výkon je pak vždy posílán na zadní kola. 

Podvozek nového modelu dostal magnetické tlumiče s třemi režimy tuhosti – Touring, Sport a Track. Za hlavicí řadící páky se pak nacházejí budíky, které fungují dokonce ve čtyřech režimech – Touring, Sport, Track a Performance. Skrze ně pak lze nastavovat a ovládat třeba kontrolu trakce, stabilizaci, launch control, posilovač řízení nebo dávkování brzd. 

Co se stylingu týká, VXR8 GTS nabízí především dvacetipalcová kola s pneumatikami 255/35 vpředu a 275/35 vzadu. Za koly jsou ukryty hliníkové, šestipístkové třmeny brzdy. Dále nechybí sportovní nárazníky, LEDky pro denní svícení, zadní spoiler, difuzor nebo pořádné koncovky výfuku. Uvnitř hledejte třeba sportovní sedadla.

Základní cena novinky je 54 999 liber (cca 1 662 000 Kč), což je řádově o několik set tisíc méně, než v případě BMW M5 nebo Mercedesu E63 AMG. Takže pokud uvažujete o rychlém sedanu, možná se vyplatí zajet si do Británie…

Zdroj: Vauxhall

Mohlo by vás zajímat:  Mitsuoka přispěchala s další kreací