Nový vzhled Audi A4 – co se změnilo?

Audi A4 je na trhu se stejným vzhledem již čtyři roky. Nyní si automobilka řekla, že je konečně čas na změnu a představila Audi A4 v novém faceliftu. Vzhled tohoto modelu se nyní více podobá větším modelům od této automobilky a je také mnohem modernější. Součástí je i sportovní verze S4 se vznětovým motorem.

Co se změnilo zvenčí?

Současná A4, které se interně říká B9, měla dříve jiný vzhled. Současný model se proměnil, zmodernizoval, a mezi nejnápadnější změny patří tyto:

  • jiné nárazníky,
  • větší maska chladiče,
  • světlomety s technologií LED v základu,
  • za příplatek světlomety s Matrix technologií (vykrývání okolního provozu).

A jaké jsou interiérové změny?

Interiérové změny nejsou tolik patrné, ty se automobilka rozhodla více méně zachovat. Pokud už bychom chtěli vypíchnout nějakou tu změnu, musíme se odkázat na nový infotainment MMI Touch s úhlopříčkou 10,1 palce. A právě tento infotainment je doplněn také o nové funkce, jako je propojení s městskou infrastrukturou a trvalým připojením na internet.

Nová Audi A4

Nový vzhled Audi A4 bude v Evropě prodáván s celkem šesti přeplňovanými motory s výkony od 110 kW (150 koní) do 255 kW (347 koní) a provedenímí od 35 TFSI po S4 TDI. Krátce po uvedení na trhu by měly být nabídnuty další dvě varianty s přeplňovaným turbodmychadlem (s výkony od 100 do 120 kW). Na evropských trzích se na zahájení prodeje můžeme těšit na podzim 2019.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora