O mazlíčky v autě se bát nemusíte. Tesla jim zapne klimatizaci

Kalifornská automobilka implementovala do infotainmentu svých vozů speciální mód pro domácí mazlíčky. Jakmile jej aktivujete, auto bude samo schopné udržovat vhodnou vnitřní teplotu a zároveň umí varovat případné kolemjdoucí, že okýnka pro záchranu mazlíčků není potřeba rozbíjet. Můžete si tedy dovolit odskočit na nákup či k lékaři a váš pes či kočka v autě bez problémů vydrží. Do horkých letních měsíců je tahle vychytávka jako stvořená.

Mazlíček v bezpečí a chladu

Zatím je tato novinka prezentována na Modelu 3. Jakmile je systém spuštěn, bude nezávisle na zapnutém či vypnutém motoru udržovat nastavenou teplotu. Zároveň také na palubním displeji zobrazí výstražné varování pro všechny kolemjdoucí, že mazlíček je v pořádku a není třeba kvůli němu organizovat záchrannou akci. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě rozbitého okýnka nebo záchranných složek u vašeho vozu. Majitel vozu může také prostřednictvím mobilní aplikace stále kontrolovat teplotu vozu a ujistit se, že je vše v pořádku.

Zloděj nemá šanci

Spolu s tímto systémem uvedla Tesla do oběhu i vylepšený systém ochrany proti krádeži Sentry mode. Ten je napojen i na kamerový systém, který pak pomocí algoritmu vyhodnocuje rizikové chování osob vyskytujících se v okolí vozu. Na základě závažnosti pak aktivuje vhodný stupeň alarmu a také upozorní majitele vozu prostřednictvím mobilní aplikace.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora