O tato auta mají Češi aktuálně největší zájem

Cars Sale

Češi mají odjakživa slabost pro ojetá auta, ale vývoj trhu s nimi v posledních dvou letech téhle naší zálibě příliš nesvědčí. Prakticky každý, kdo dosáhne na nějaké rozumné financování, dnes vzhledem ke stále rostoucím cenám ojetin i nákladům na jejich údržbu a provoz udělá lépe, pokud se rozhodne pro nové auto. Jejich ceny jsou v porovnání s auty z druhé ruky přijatelné, a minimálně v prvních letech slibuje jejich provoz jen minimální servisní náklady. Není proto divu, že zejména levné kombíky mizí z autosalonů tak rychle, že se jejich dodací lhůty začínají protahovat. O která auta je u nás enormní zájem?

Mohlo by vás zajímat:  Vozový park v Česku stárne. Policisté se zaměřují na starší auta stále víc

Hyundai i30

Korejské automobilce se v Česku daří pomalu ale jistě vytlačovat mladoboleslavskou Škodovku. A tímhle kombíkem se očividně Čechům znovu trefila do noty. S ceníkovou cenou 420 tisíc korun jde o jedno z nejdostupnějších rodinných aut na naše trhu. Hyundai má navíc velmi dobrou pověst, pokud jde o spolehlivost modelů.

front-mirror-brand-new-car
Zdroj obrázku: Freepik

Dacia Jogger

Do doby, než na náš trh ve velkém vtrhnou se svou agresivní cenovou politikou čínské automobilky, obvykle žebříčkům levných aut kraluje Dacia Jogger. A levná auta se u nás obecně dobře prodávají. Nový Jogger je slušné rodinné auto s výborným poměrem cena-výkon, v základní výbavě vyjde ještě o pár tisíc levněji než Hyundai i30. Od Dacie samozřejmě nemůžete chtít zázraky, ale s rozumnou údržbou vám Jogger určitě dobře poslouží.

Mohlo by vás zajímat:  Fakta o zimních pneumatikách, které ne každý řidič zná

Škoda Scala

Škoda už z těžko pochopitelných důvodů nevyrábí Fabii kombi, která patřila k dlouhodobě nejoblíbenějším autům u nás. Pokud se tedy nespokojíte s klasickou Fabií, k dispozici je škoda Scala, jejíž nejlevnější varianta vyjde na 460 tisíc korun. Škodovka nicméně svou dominantní pozici ztrácí, a zrovna Scale se nedaří tak, jak by si asi management v Mladé Boleslavi představoval. Naštěstí pro ně jsou Češi na svou Škodovku zvyklí.

Zdroj: https://www.dataforce.de/en/car-sales-statistics-czech-republic/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora