Obavy z koronaviru zrušily autosalon v Ženevě. Lidé žádají vrácení vstupného

O čem se poslední týdny mluvilo, je tady. Autosalon v Ženevě letos nebude, i když do poslední chvíle to vypadalo, že ho nic neohrozí. Organizátoři se dokázali poprat s odhlášením řady automobilek, ale pomyslný vaz jim srazilo vyjádření švýcarské vlády. Ta v souvislosti s koronavirem přijala bezpečnostní opatření, která zkřížila plány organizátorům GIMS.

Zákaz velkých akcí

Ženevský autosalon samotní pořadatelé neodpískali dobrovolně, ale byli k tomu doslova přinuceni vládou. Ta přijala v souvislosti s koronavirem bezpečnostní opatření, které zakazuje jakékoliv veřejné akce, kde je účast větší než 1 000 lidí. Dané opatření je platné ihned a má platit minimálně do poloviny března. Potom se rozhodne, co bude dále. A jelikož ženevský autosalon očekával účast stovek tisíců lidí, je jasné, že opatření se ho muselo týkat také.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály GIMS

Oficiální vyjádření: Geneva International Motor Show 2020 nebude

Po tom, co světem prolétla zpráva o tom, že švýcarská vláda přijala toto bezpečnostní opatření z důvodu minimalizace rizik, se začalo spekulovat, jak na tom bude ženevský autosalon a zda se skutečně na polední chvíli zruší. Brzy tak přišla oficiální zpráva od pořadatelů, kteří spekulace potvrdili a uvedli, že Geneva International Motor Show 2020 skutečně nebude.

Lidé se ptají na peníze ze vstupného

Řada lidí si již na GIMS 2020 koupila vstupenky, které bylo možné jednoduše objednat online. V souvislosti s tím se ptají, jakým způsobem bude naloženo s již zaplaceným vstupným. Organizátoři ve svém prohlášení uvedli, že zaplacené vstupné, tedy částky za objednané vstupenky budou vracet. Zároveň prosí o trpělivost a žádají, aby ti s platnou vstupenkou sledovali oficiální webové stránky, kde se v brzké době objeví informace na toto téma.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály GIMS

Ti, co si vstupenku koupili přímo u pořadatelů, bez zprostředkovatele ve formě třetí osoby, tak mají podle oficiálního vyjádření jisté, že své peníze dostanou zpět. Komplikovanější situace může nastat v případech, kdy si lidé koupili zájezd na autosalon v Ženevě, u některé z cestovních kanceláří a agentur. Ti v takovém případě musí navázat kontakt přímo s nimi, jelikož s pořadatelem GIMS v žádném vztahu v danou chvíli nejsou. Postupovat se v tomto případě bude patrně podle storno podmínek, se kterými kupující v případě objednávky takového zájezdu souhlasili.

Zdroj: Autorský text, GIMS 2020, ČTK

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora