Období omrzlých okének je tu. Pomůže škrabka, sprej, nebo tlačítko v autě

Windshield 245281 960 720[1]

Ranní mrazíky jsou zde, a s tím i spojené ranní škrábání okének. Jak si s tím efektivně poradit a nestrávit s tím polovinu rána? Podívejte se na několik tipů a rad, s jejich pomocí se zamrzlých okének snadno zbavíte. Možná se tak i do práce dostanete včas.

Ranní mrazíky umí potrápit

Zimní období se pomalu a jistě blíží, a někteří z nás řidičů se už opět museli potýkat s odstraňováním ranní námrazy na okénkách automobilu. Vzhledem k tomu, že v ranních hodinách bývají mrazíky na některých místech opravdu silné, budeme se s tímto jevem potkávat čím dál častěji. Nakonec to potká nás všechny. Výhodu mají samozřejmě ti, jejichž vozidlo je schopno automatického a rychlého rozmrazování.

Mohlo by vás zajímat:  Šest milionů auta s pohonem quattro

Všichni ovšem nemáme vozidla s takovými schopnostmi, a proto si musíme poradit sami pomocí škrabky. Ať už máte auto takové nebo makové, zde vám nabízíme několik zajímavých tipů a rad, jak efektivně odstranit námrazu z namrzlých okének a přijet tak do práce včas.

  • Použití automatického odmrazování stiskem tlačítka.
  • Použití speciálního spreje.
  • Použití škrabky.

Sedněte si a stiskněte tlačítko

První možností a radou je sednout si do vozu, nastartovat a stisknout tlačítko odmrazování. Nebude trvat dlouho, a brzy budete mít sklo bez jakýchkoliv známek námrazy. U zadních oken by mělo být odmrazování samozřejmostí snad u všech vozidel. Moderní auta dnes mají většinou funkci, která vyhřívá čelní sklo, a tím se zbavuje aktivně námrazy. Stačí tedy stisknout tlačítko, a námraz je pryč. Netýká se to ovšem okýnek bočních. Na ty budete muset použít starou dobrou škrabku.

Mohlo by vás zajímat:  Prestižní autoklub varuje před používáním oleje místo nafty. Někteří odvážlivci ve snaze ušetřit toho nedbají

Nastříkejte a je hotovo

Další možností je použití speciálního spreje. Využijí ho především ti, jimž se nechce pobíhat se škrabkou v zimě kolem auta. Jde o sprej, který díky obsahu speciální směsi stačí nastříkat na sklo, a led během chvíle povolí. Existují také varianty různých tekutin v rozprašovači, u nichž je postup ovšem stále stejný. Pomocí spreje se sice rychle a snadno zbavíte námrazy, nicméně si sáhnete do kapsy, protože to není levná záležitost. U sprejů také pozor na to, kam ho stříkáte. Při kontaktu s karosérií, může dojít k jejímu poškození.

Mohlo by vás zajímat:  To nejhorší, co můžeme v létě s autem udělat, vidíme na parkovištích každý den

Stará dobrá škrabka

Poslední možností je samozřejmě použití klasické škrabky. Jde o ovšem o nejkomplikovanější variantu, neboť při ní musíte použít fyzickou sílu, a mnohdy vám zabere dost času. Než se vrhnete na škrabání, doporučuje se nastartovat a zapnout topení ve vozidle. Tím se začne sklo ohřívat a usnadní vám to práci. Každopádně v případě škrábání doporučujeme přivstat si, a dojít k vozidlu dříve. Nějaký čas vám to totiž zabere.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora