Oblíbené auto v novém. Passat se zdokonalil v semi-autonomním řízení

Stálice mezi auty manažerů, to je Passat od automobilky Volkswagen. Tradiční sedan prošel jen decentními úpravami designu, zato pod kapotou se toho událo daleko více. Ohledně exteriéru lze zmínit několik významnějších změn jako je nový přední nárazník a to, že mřížka chladiče nyní více navazuje na světla. Inovací prošla i zadní svítidla a nárazník, zajímavým detailem je také větší název modelu umístěný uprostřed víka kufru.

Velké změny pod kapotou

Uvnitř automobilu na první pohled poznáte nové materiály a výraznou změnu představuje i volant. Ten se může pyšnit kapacitními dotykovými ovladači, což souvisí i s modernějším uživatelským rozhraním. Můžete se těšit na lepší připojení se smartphony a internetem i na novou tovární aplikaci. Velkou novinkou je i soubor funkcí IQ Drive, které mimo jiné zajišťují i semi-autonomní řízení vozu. Funguje do rychlosti 210 km/h, udržuje vozidlo uprostřed jízdního pruhu a obsahuje funkci adaptivního tempomatu s autonomním posouváním v koloně. Nově se také dokáže vyhnout překážce a zasáhnout tak do samotného řízení.

Nový Passat tedy reaguje na poptávku po využití moderních technologií při řízení a zkvalitňuje možnosti propojení vozu s aplikacemi a vaším smartphonem. Ve zkratce se můžete těšit na následující:

  • dieselové i zážehové motory s emisně přizpůsobeným motorem
  • semi-autonomní řízení
  • drobný facelift a vylepšení některých prvků vzhledu

Nový Passat bude v předprodeji od května, první vozy můžeme očekávat na konci léta.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Ford představil koncept, využívající solární panely