Oblíbený SUV Ford Kuga dostal nový upgrade. Jaký?

Vozy SUV jsou na současném automobilovém trhu velmi oblíbené. Jen v Evropě představují tyto Sport Utility Vehicles neboli sportovně-užitkové vozy přibližně pětinu prodaných aut, podobné je to i v České republice. Důkazem oblíbenosti je i Ford Kuga, který je na trhu již šest let a stále se poměrně úspěšně prodává po celém světě. Toho se rozhodla americká automobilka využít a již zítra, 2. Dubna 2019, představí jeho novou modernější a zároveň vylepšenou verzi.

Ekologický hybridní pohon

Automobilka na této nové verzi Fordu Kuga pracovala poměrně dlouho a připravila řadu zlepšení. Jednou z nejvýraznějších novinek bude hybridní pohon ve verzi plug-in. Změnou prošly ale například i světlomety Kugy. Světlomety upgradované verze jsou hranaté s LED technikou. Jiný by měl být i kruhový volič automatické převodovky. Pokud vás zajímá platforma nové verze Fordu Kuga, nabízejí se dvě možné odpovědi. Buď bude Kuga na nové vlastní platformě, nebo Ford využije již osvědčenou platformu modelu Focus.

Nejen Kuga

Na více informací o nové verzi Fordu Kuga si budeme muset počkat na setkání Fordu v Amsterdamu, kde by měl být nový model oficiálně představen. Na závěr jen dodejme, že Kuga nebude jedinou novinkou. Současně by tu měla automobilka totiž představit i nový crossover, který by měl svou velikostí vyplnit mezeru mezi modely Kuga a EcoSport a zároveň by měl v sobě zkombinovat výhody SUV a MPV.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora