Obnoví Lancia legendární označení HF?

Logo HF (High Fidelity) je už neodmyslitelně spjato s automobilky značky Lancia, speciálně pak s hatchbackem Delta, který ve druhé polovině osmdesátých let vyhrával v mistrovství světa v rally. Dnes už jsou tyto doby dávno pryč a jediným původními modely v nabídce značky zůstávají hatchbacky Ypsilon a Delta. Zbytek nabídky je pouze přeznačeným Chryslerem.

Italský magazín Quattroruote, jež má k informacím z koncernu Fiat obvykle velmi blízko, nyní přišel s informací, že Lancia chystá návrat označení HF, což by alespoň částečně mohlo vykouzlit úsměv na rtech fanouškům skomírající značky. Vidět bychom ho měli na malém hatchbacku Ypsilon, stojící na základech Fiatu 500.

Díky tomu může Lancia využít služeb Abarthu, tedy dvorního úpravce vozů Fiat, který připravil už nespočet verzí právě malé pětistovky. Pod kapotou bychom se měli dočkat přeplňované čtrnáctistovky MultiAir o výkonu 160 koní, která má výkon posílat na přední kola skrze šestistupňový manuál. Chybět nebude sportovně naladěný podvozek ani lepší brzdy. Vzhledově by se však sportovní Ypsilon HF měla držet spíše při zemi, když dostane odlišný design kol, dvoubarevné matné lakování nebo mírně upraven nárazníky a nástavce prahů. 

Mohlo by vás zajímat:  Nový model DS 4 odhalen, a není to jenom design čím upoutá na první pohled

Jak to však je s možnou výrobou? Quattroruote tvrdí, že projekt má Lancia rozpracovaný a momentálně záleží především na tom, jestli by se pro takový model našlo tržní uplatnění

Zdroj: Quattroruote