Obrovské ceny dnes již kultovních starých škodovek lákají investory

Pryč jsou doby, kdy se každý starých automobilů zbavoval. Dnes se s nimi již zachází jako s kulturně technickým bohatstvím, které si zasluhuje být zachováno pro další generace jako ukázka starých časů. Ti, kdo si staré škodovky ponechali, si dnes mohou přijít na opravdu slušné peníze. A to nejeden za pojízdné a plně funkční, ale i za neskutečné vraky a hromady šrotu.

Nárůst cen za krátkou dobu

Málokdo asi čekal, že nárůst cen starých škodovek (například Škoda 1000 MB), přijde tak rychle. Majitelé těchto vozidel se ale nebojí říci si dokonce o statisíce, pokud je vůz v pořádku. Pojďme si tedy některé příklady automobilů (a jejich nynější ceny) společně probrat.

Škoda 1000 MB

Již zmíněná Škoda 1000 MB po kompletní renovaci, s rokem výroby 1964 a 98 000 najetými kilometry se v Mnichově objevila za neuvěřitelných 40 000 Eur, což je v přepočtu na naše téměř milion korun. Co na tom, že vůz vypadá skutečně nádherně. Skutečně se ale jeho cena pohybuje v takto astronomických výšinách?

Mohlo by vás zajímat:  115 let automobilů z Mladé Boleslavi: Laurin & Klement Voiturette A představena roku 1905

Škoda 1000 MBX De Luxe

Tento kousek je dostání i na naší domácí půdě, konkrétně se nachází u majitelů v Bartovicích a Radvanicích. Registrace vozu proběhla v roce 1967 a od té doby s ním bylo nalítáno 46 800 km. Před sedmi lety prošel tento zelený český automobil kompletní renovací a snad i díky tomu si jej současný vlastník cení na 1,2 milionu korun. Děkujeme, nechceme!

Škoda 100

Jako poslední je nutno zmínit také nepříliš starou Škodu 100, která je dnes ve věku našich rodičů. Vyrobena byla v roce 1974 a jelikož garáž téměř neopouštěla, podařilo se jí švédskému majiteli udržet v dokonalém stavu při najetých 1 575 km. Pokud byste o koupi tohoto kousku uvažovali, připravte si něco málo přes půl milionu korun.

Nejspíš se tedy můžeme shodnout, že starou škodovku do svého vozového parku jen tak nepřipojíme (a možná, že vůbec nikdy).

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora