„Obviňoval jsem pumpaře z podvodů při čerpání paliva. Vysvětlením měla být vlastnost mé nádrže,“ přiznává Libor

2149212426

Je možné, aby se do nádrže auta dostalo více paliva, než jaká je kapacita nádrže? V první chvíli to vypadá jako úplný nesmysl a mnozí začnou přemýšlet nad tím, že čerpací stanice podvádí. Realita však může být nakonec přece jenom trochu jiná.

Jsou majitelé benzinek podvodníci? Já si to dlouhou dobu myslel. Mé zkušenosti vycházely nejenom z dob minulých, ale i z toho, co se mi stalo. Nikdy jsem nijak výrazně nesledoval, kolik mám v nádrži. Vždy jsem dotankoval plnou, dokud nevypla tankovací pistole. Až jednou jsem jel na pumpu se skoro prázdnou nádrží. A opět jsem tankoval tak, jak jsem zvyklý. Tedy plnou nádrž.

Mohlo by vás zajímat:  Některá parkovací místa zůstavají prázdná. A řidiči dobře dělají

Počítadlo ukázalo nereálnou hodnotu

Tankoval jsem, dokud nevypnula pistole. Potom jsem tam ještě trochu přidal, zavřel nádrž a vyrazil k pokladně. Zde jsem zaplatil a cestou do auta se podíval na lístek. Množství natankovaných litrů neodpovídalo velikosti nádrže. Ta v mém autě má objem přesně 50 litrů. Já však měla na lístku naúčtováno přes 50 litrů paliva. V tu chvíli jsem si začal myslet, že jsem byl ošizen.

Obvinil jsem benzínku z podvodu

Vrátil jsem se k pokladně a dožadoval se reklamace. Nakonec se mnou byla moje stížnost sepsána, a dále jsem to řešil i emailem přes centrálu společnosti. Z mého pohledu přece nebylo možné, aby se mi do nádrže vešlo více, než je její kapacita. Začal jsem si myslet, že počítadlo natankovaného paliva je záměrně upraveno tak, aby ukazovalo větší množství benzínu, než si člověk doopravdy vezme. A tímto podvodem pumpa vydělává. Nakonec se ukázalo, že vše bylo jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Pozvali jste návštěvu z ciziny, a ta dorazí autem? Možná bude potřebovat české povinné ručení

Nakonec jsem se omlouval já

Několikrát mi bylo odpovězeno, že vše je správné a funkční a tolik jsem skutečně natankoval. Začal jsem se po tom pídit dál a skutečně. Prý je možné natankovat víc, než je objem nádrže. Může za to pracování materiálu, kdy se nádrž mírně roztáhne a tak zvětší svůj objem. A chladné palivo z nádrží u benzínky má zase objem i lehce nižší. Také nelze zapomínat na situaci, kdy se tankuje až po úplný okraj, což je vlastně nad rámec nádrže. A dále, onen deklarovaný objem nádrže nemusí být vždy na decku přesný. Takže výsledek? Nakonec jsem byl za hlupáka já a musel jsem se všem omluvit.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora