Od září bude mít řada z nás při cestování v autě znovu roušky

Na jaře letošního roku bylo zcela běžnou praxí potkávat vozy, jejichž řidiči a pasažéři měli během takové cesty na nose i ústech roušku. Šlo o povinnost plynoucí z mimořádných opatření. Postupem času se tato tvrdá opatření rozvolňovala a z úst a nosu zamířily roušky většiny řidičů na zpětná zrcátka, kde je měly pověšené a připravené k tomu, aby si je dali na ústa a nos, až půjdou do míst, kde se bez ní neobejdou.

Většina řidičů roušku v autě nemá

Zatímco na jaře bylo běžné, že většina řidičů měla svou roušku pověšenou na zpětném zrcátku, dnes už je takových řidičů minimum. Současná opatření jsou natolik volná, že na většinu míst nás pustí bez roušky a tak není nutné ji ani vozit s sebou. Většina lidí tak tu svou uložila a doufala, že už ji nikdy nebude potřebovat. To se ale od září změní.

Budeme je mít znovu v autě

Od prvního září se však pravidla pro nošení roušek znovu mění. Ti, co jezdí autem, ji patrně ve svém voze budou opět mít, znovu pověšenou na svém zpětném zrcátku. Ne jako určité vyjádření souhlasu s opatřením vlády, ale jednoduše proto, aby byla jejich rouška vždy po ruce. Třeba v případě, kdy po zaparkování svého vozu zamíří do prostředků MHD, kdy zamíří na úřad nebo na poštu, či do zdravotnického zařízení. To vše jsou místa, kde budou od prvního září roušky znovu povinné.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zpětné zrcátko jako ideální místo

Roušku bychom měli pokud možno udržovat v čistotě a dbát na to, aby nebyla až příliš vlhká. Zpětné zrcátko v autě se proto jeví jako ideální místo. Není tak v kontaktu s různými plochami, kde by hrozilo její znečištění a také kontaminace. Dalším plusem může být i to, že je na vzduchu, což může urychlit její případné vyschnutí, pokud při delším nošení mírně zvlhla, čímž se stává nejenom méně pohodlnou, ale i méně účinnou.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Golf byl v roce 2020 znovu nejoblíbenějším vozem Němců i Evropanů

Dá se tedy očekávat, že od září lidé, co budou mít svou roušku zavěšenu na zpětném zrcátku, bude opět tolik, jako tomu bylo v jarních dnech, kdy bylo nutné přijmout řadu bezpečnostních a mnohdy poměrně tvrdých opatření. Dobrou zprávou je, že zatím se nijak nemluví o tom, že bychom si ji snad v autě museli zase nasazovat, což by v případě například cestování členů jedné domácnosti bylo něco zcela zbytečného. A tak nám bude prozatím zůstávat na zpětném zrcátku, připravena k použití tam, kde ji nasazenou mít musíme.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora