Odborníci shrnuli, v jakých situacích dát od ojetiny ruce pryč

Vybíráte ojetinu? Když nastane některá z těchto situací, je dobré dát od ní raději ruce pryč. Proč? Jelikož s takovým vozem zažijete více možných problémů, než radosti. Podívejte se na výčet bodů od těch, kteří autům rozumí a vědí, co vše se na ojetém trhu může prodávat.

Pochybné dokumenty

Auto by mělo mít v první řadě v pořádku všechny dokumenty. Že nemá servisní knížku, sice může být negativum, ale ještě tolerovatelné. Horší to je, pokud chybí třeba technický průkaz, nebo se údaje v něm rozcházejí s realitou. V takovém případě ruce pryč.

Nízký stav tachometru

Stav tachometru by měl zhruba odpovídat stáří vozu. Lidé si auto kupují, aby s ním jezdili. Pokud má deset let staré auto najeto spíše jednotky až nižší desetitisíce kilometrů, je to velmi podezřelé a může to značit na stočený tachometr. Proto je lepší raději vybrat jiný vůz.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Skryté vady

Prohlížíte auto a narážíte na některé problémy, které nebyly ani v inzerátu, ani se o nich prodejce nezmínil? Pokud ano, je lepší dát od vozu raději ruce pryč. Pokud před vámi zatajil to, na co jste sami přišli, je otázkou, co dalšího ještě tají a na co můžete přijít až ve chvíli, kdy bude auto vaše.

Levná cena

Kdo by nechtěl levné auto. Co ale, když je suma až pochybně nízká? I to může naznačovat, že s vozem nebude něco úplně v pořádku. Než tyto riskovat, je lepší poohlédnout se jinde. Z logiky věci by přece nikdo neprodával auto opravdu výrazně pod cenou, i když by se ho chtěl rychle zbavit.

Nátlak

V bazarech častý jev. Prodejce na vás tlačí, abyste si auto co nejdříve koupili. A zkouší finty s dalšími zájemci, nebo třeba slova o tom, že se bude za chvíli převážet na jinou pobočku. Nepodlehněte tlaku a raději odmítněte úplně. Tyto praktiky nejsou úplně fér.

Mohlo by vás zajímat:  Koupil si bourané auto. Ne omylem, ale záměrně. Teď promluvil o jeho výhodách
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jiná cena

Nalákal vás inzerát na výhodnou cenu, ale realita je přece jenom trochu jiná? A částka v inzerátu bude platná jenom tehdy, když si auto vezmete na úvěr? Tady se nebude hrát od začátku příliš fér a tak raději běžte tam, kde je vše tak, jak je uváděno a ceny platí i při platbě v hotovosti.

Nemožnost kontroly

Nemůžete jet s vozem do dílny a dát ho na zvedák? Nemůžete absolvovat dostatečně dlouhou zkušební jízdu? Berte to jako důvod, kdy hrozí, že přijdete na věci, které chce prodejce zatajit. Raději se s ním ani nehádejte a rovnou koupi takového vozu odmítněte. Velmi často nemusí odpovídat stav vozu, auto může mít nějaké vady, nebo je třeba i bourané.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora