Odemčená auta na parkovištích: Někteří nezamykají kvůli ochraně svého vozu

Auto bychom měli před případnými zloději chránit co nejlépe to jde. Zamykání by proto mělo být naprostým základem. Ne každé auto na parkovišti však zamčené je. Stačí se po velkých parkovacích plochách projít a můžete narazit na řadu takových, která zamčená nejsou. Proč? Důvody jsme shrnuli. A jsou mezi nimi i ty, kdy řidiči nezamknou záměrně.

Nepozornost

Řada lidí nezamkne své auto z jednoho prostého důvodu. A tím je jejich nepozornost. Prostě a jednoduše zamknout zapomenout. Myslí na něco jiného, mají plné ruce, telefonují, nebo vedou důležité rozhovory. Všechno toto se může stát a auto tak zůstane odemčené.

Chyba vozu

Některé vozy už mají bezklíčové vstupy, a tak i systémy automatického zamykání. Stačí se s klíčkem vzdálit od auta, a to se samo zamkne. Je to pohodlné, je to praktické a je to také moderní. Ne vždy však dané systémy fungují spolehlivě. Někdy prostě dojde k chybě samotného auta, a to se po odchodu řidiče nezamkne.

Technický problém

Někdy se může vyskytnout technický problém, kdy auto prosně nejde zamknout. Ani pomocí dálkového ovládání, ani klasicky pomocí klíče. V takovém případě je na vině technická závada, a i když řidič zamknout chce, tak nemůže. Auto tak musí být odemčené do doby, než zámky nechá opravit.

Může to být zbytečné

Řada lidí nezamyká auto proto, jelikož jim to přijde zbytečné. Je to typické hlavně u majitelů skutečně starých aut. Argumentují tím, že uvnitř stejně nic cenného nevozí a těžko by se našel někdo, kdo by jejich auto dobrovolně kradl. A tak nevidí potřebu ho zamknout. Je to pro ně ztráta času.

Chrání ho před poškozením

Opět se jedná o záměrné nezamčení. A to má být paradoxně ochrana před jeho poškozením. Pokud by chtěl náhodný zloděj prohledat auto a najít v něm něco cenného, tak díky otevřeným dveřím nedojde třeba k poškození okének, nebo k poškození zámku. Zloděj si otevře, prohledá auto, nic nenajde a vůz je zcela nedočtený. Netradiční, ale zajímavý postup, jak auto ochránit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora