Odhalené Lamborghini Sian bude nejrychlejším, které kdy existovalo

Btrhdr

Italská automobilka Lamborghini představila v celé své kráse svůj nový hybridní vůz Sian. Světe div se, ale stal se nejvýkonnějším vozem v historii této automobilky. Pojďme se na něj mrknout.

Hned z kraje dvě prvenství

Na světovém autosalonu IAA 2019 v německém Frankfurtu se představil nový model Sian. A bylo to vážně něco, neboť už od začátku byl Lamborghini stánek obklopen davy zvědavců, a to hned z několika důvodů. Nový vůz má totiž hned dvě prvenství:

  • první hybridní model v historii automobilky
  • nejvýkonnější vůz automobilky
Mohlo by vás zajímat:  Nový Seat Leon záměrně odhalen pár dní před světovou premiérou

Nejsilnější Lamborghini všech dob

Bude to zřejmě díky tomu, že pod kapotou má vůz ukryt 6.5 litrový atmosférický motor V12, který je převzatý z modelu Aventador SVJ. Nachází se zde samozřejmě také elektromotor, který má výkon 25kW, čímž se dostává na celkový výkon 602 kW, a stává se tak nejsilnějším vozem z dílny Lamborghini. Nechybí zde také sedmistupňová automatická převodovka s adaptivní řazením. Z nuly na sto to vůz dokáže vyhnat za 2,8 vteřiny a jeho maximální rychlost je omezena na 350 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  První dojmy z nového Renaultu Espace

Vůz vypadá na pohled velmi agresivně, což podtrhují ostře řezané linky netradičních světel. Zadní část je zajímavá díky číslu 63 na karbonovém křídle. Číslo 63 znamená počet majitelů, kteří si mohou tento skvost dovolit. Cena začíná na 3,6 milionech dolaru (83,6 milionu Kč), ale výsledná cena každého modelu bude vyšší podle požadavků konkrétních majitelů.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora