Odhaluje uniklá skica nástupce Škody Superb?

Internetem v posledních dnech koluje spousta zajímavých informací i obrázků, z nichž pro českého fanouška vyčnívá jedna nepříliš kvalitní skica. Ta má totiž odhalovat podobu třetí generace novodobé Škody Superb, která se však na trh dostane nejdříve za dva roky.

Co ze skici vidíme? Především notnou dávku inspirace v konceptu VisionC, projevující se například ve tvaru přední masky, boční linie nebo vlastně i ve tvaru karosérie. Superb by si však měl stále zachovat svou podobu sedanu, která však přijde o revoluční systém otevírání pátých dveří zvaný Twindoor. A pokud jste snad byli natěšení, že by Superb mohl dostat podobu čtyřdveřového kupé, pak vězte, že mimo Superb možná přijede i ono kupé pod názvem Garde!

Pod relativně slušivým kabátkem najdeme modulární platformu MQB ve své pravděpodobně nejdelší podobě s rozvorem 2836 mm. To je o 75 mm víc než současný Superb, u kterého je třeba podotknout, že zadní cestující v prostoru na kolena nikterak nestrádají. Technologicky bude Superb daleko výše než Octavia a díky tzv. „Simply Clever“ řešením klesne oproti předchůdci hmotnost velkého sedanu.

Mohlo by vás zajímat:  Historie Škody s V8 od Chevroletu

V motorovém prostoru už nenajdeme zážehový šestiválec, který bude nahrazen přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem. Jednotka bude mít pravděpodobně 280 koní a kromě automatu DSG rovněž dostane pohon všech kol pomocí mezinápravové spojky Haldex. Zachovány by naopak měly zůstat jednotky, mezi zákazníky nejvíce populární. Ze zážehových motorů jde o 1.8 TSI o výkonu 180 koní, ze vznětových pak o dvoulitrové TDI o výkonu 150 nebo 180 koní. Základními jednotkami se stanou čtrnáctistovka TSI a zcela nový diesel 1.6 TDI o výkonu 120 koní. Vyloučena rovněž není plug-in hybridní varianta o výkonu asi 205 koní, která by značce pomohla především v Číně.

Z nejlidnatější země světa konec konců pochází i uniknuvší skica. A vlastně to ani není překvapení, protože jak Škoda, tak celý koncern Volkswagen mají v Číně silnou pozici…

Zdroj: AutoHome