Odhlučnění zní jako dobrá věc. Po pár kilometrech se ale může objevit ještě mnohem horší hluk

Řada lidí si potrpí na dokonalý cestovní komfort. Pokud nemají dost peněz na opravdu luxusnější a kvalitnější vůz, kde bylo do odhlučnění investováno ve výrobě, mají dvě možnosti. Buď si koupit takové auto starší, v bazaru, nebo koupit něco běžnějšího. A investovat do odhlučnění. Ač se to jeví jako poměrně dobrá cesta z hlediska peněz i očekávaného výsledku, není vše úplně dokonalé.

Kompletní odhlučnění je náročné

Odhlučnit automobil, to není nic jednoduchého, pokud se to má udělat pořádně. Obvykle to znamená mnoho práce, na jejímž začátku je nezbytná demontáž většiny věcí v interiéru auta. Abychom byli konkrétní, většinou musí jít pryč skoro vše, aby z auta zbyla jenom holá kastle. To znamená, že se demontují veškeré plasty a jiná obložení, často je to také strop, pryč z interiéru musí i sedačky, podlaha nebo obložení dveří.

Jakmile je interiér auta očesaný, může přijít na řadu instalace různých odhlučňovacích materiálů. Ty se lepí přímo na karoserii auta – z vnitřní strany. Vždy existuje celá řada materiálů s různými vlastnostmi. Zde je dobré připomenout, že pokud jejich volbu neschválí profesionál, mohou takové investice přijít dokonce vniveč. To ale není jediný problém provedeného odhlučnění.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí vítají podzim s nadšením, protože přestanou na silnicích potkávat tato problémová individua
Zdroj obrázku: Freepik

Začnou se objevovat jiné, ještě horší zvuky

Odhlučnění skutečně dokáže o pár decibelů snížit hluk, který se line z motorového prostoru, nebo hluk, který známe třeba při jízdě na dálnici. Ne vždy je ale investice do odhlučnění ideální. Někdy je lepší tyto klasické hluky vydržet. Proč? Je dobré pamatovat na to, že demontáž všech materiálů z interiéru a jejich následná montáž na původní místa je obrovské riziko. Málokdy bude vše lícovat tak jako z výroby. A tak hrozí, že se při každém drobném pohnutí vozu začne ozývat nepříjemné vrzání plastů a zvuky podobně nepříjemné. A v tu chvíli se každá jízda stává ještě otravnější než v době před odhlučněním.

Zdroj: https://audiomention.com/advantages-disadvantage-of-installing-sound-deadening-material-car/, https://www.soundproofcow.com/pros-and-cons-of-quieter-cars/