Odlehčený Jaguar E-Type přichází

Už jsme psali, že Jaguar dovyrobí 6 odlehčených vozů E-Type. Ty jsou ručně stavěny v oddělení Jaguar Heritage. Původně mělo v roce 1963 vzniknout 18 vozů, ale vyrobilo se jich jen 12. V Jaguaru se rozhodli, že chybějící kusy dovyrobí nyní. První dokončený exemplář z letošní série se představí na přehlídce Pebble BeachKalifornii. Všechny novodobé E-Typy jsou stavěné přesně tak, jako ty původní. Jakékoliv zlepšení technických parametrů nepřichází v úvahu. Vozy dokonce vznikají i ve stejné tovární hale v Coventry.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan GT-R Nismo - skvělé propagační snímky

Karoserie dostala řadu hliníkových dílů, díky čemuž je odlehčený E-Type hubenější o 114 kg. Konkrétně je z hliníku kapota, víku kufru a dveře. Standartní je také hliníkový hardtop. Pod kapotou je řadový šestiválec XK o objemu 3.8 litru a výkonu 340 koní, který například poháněl i slavný D-Type při jeho vítězství v Le Mans v roce 1957. Každý vůz bude mít čtyřstupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál. Přesto moderní E-Typy mají pár drobných změn, například větší brzdy. Ve spartánském interiéru je ale stejný dřevěný tříramenný volant.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan GT-R 2017 - přijede hybridní Godzilla?

Šest kupců pro tyto vozy si ovšem Jaguar bude pečlivě vybírat. Má jít o někoho, kdo s novým E-Typem bude vhodně reprezentovat značku. Automobilka by tyto E-Typy také ráda viděla na závodech historických automobilů.

Zdroj: Autoexpress