Odtajněno! Nová Škodovka se jmenuje Kamiq. Stejně, jako vůz v Číně

A je to venku. Škoda Auto odtajnila název pro svůj Crossover, který se má oficiálně představit na ženevském autosalonu. Název je jeden z těch, které byly laickou i odbornou veřejností tipovány.  Jedná se o označení Kamiq. A co je na tomto názvu zajímavé? Především to, že jeden takový název už existuje. A to v Číně. Ještě zajímavější je to, že pod tímto názvem zde jeden ze svých vozů prodává právě Škoda Auto.  Nechceme předbíhat, ale mohlo by to způsobit velké zmatky.

Proč právě Kamiq?

Logika jména je celkem pochopitelná. Stačí se podívat na trend současných názvů Škodovky. Začínají písmenem K a končí písmenem Q. Je jasné, že toto si chce automobilka zachovat. Byla kvůli tomu ve výběru názvů celkem omezena, ale ten pravý se nakonec vybrat povedlo. K modelům Karoq nebo Kodiaq se tedy nově bude řadit i model Škoda Kamiq.

Co zatím víme?

Slavnostní představení má proběhnout na autosalonu v Ženevě. Je proto jasné, že automobilka tají všechny detaily. Víme však to, že se má jednat o crossover, který bude vycházet ze studie s názvem Škoda Vision X. Má stát na platformě MQB, má využívat mnoho Simply Clever prvků, má být společník do města i mimo něj. Má zaujmout pohodlím, vzhledem, bezpečností i prostorem. Nevíme tedy mnoho. Doufejme, že Škodovka bude v následujících týdnech podobně sdílná, jako nyní s oznámením názvu auta.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Škoda zveřejnila ceny Octavie RS 230