Offroadsport pokračuje v úspěšném tažení na Africa Eco Race

Oslava Silvestra v africké poušti byla pro celý tým OffroadSport zcela mimořádná. Českému týmu se podařilo skvělou jízdou bez chyb převzít celkové vedení soutěže. Nový vůz zatím drží a nový V8 motor předvádí vysoký výkon, který Mirek dokáže dobře zkrotit.

Navigační chyba ve včerejší etapě stála naši posádku ztrátu téměř 30 minut. 7. místo v etapě znamená sestup na 2. místo celkově. Náročná etapa znamenala pro naši posádku těžkou zkoušku. Drobnou navigační chybou v dunách marocké pouště tým ztratil téměř 30 minut. Přestože Mirek pokračoval naplno, ztrátu se mu již nepodařilo dohnat a do cíle nový Hummer EVO 8 dojel na 7. místě. Ztráta znamená sestup z vedení na druhé místo. Přijemné je však, že na první místo se dostala kazašská posádka Yuriye Sazonova jedoucí s další H3  EVO týmu Offroadsport.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet představil koncept malého SUV Adra

Do dnešní etapy startovala naše posádka ze sedmého místa. 70 km před cílem se dostala na 1. pozici. Vybojované vedení se ale po dalších 10 km zkomplikovalo na navigačně složitém místě. Hummer dojel Kamaz i Jacky Loomans s Toyotou a všichni společně hledali cestu. Po nalezení správného směru se Mirek Zapletal propadl na 3. místo a tak naši posádku opět čekal tvrdý boj předjet oba soupeře. Závěrečné kilometry etapy byly velmi náročné. Spousty kamenů ničily auta, český H3 EVO8 dojel na prvním místě , ale s ohnutým předním ramenem. Yuriy Sazonov zničil 2 kola a navíc utrhnul hydraulické zvedání auta, které umožňuje rychlou výměnu kola nebo pomoc při vyprošťování z písku. Mirek Zapletal svým dnešním vítězstvím opět převzal nadvládu v celkovém pořadí a zvýšil svůj náskok. Na 2. celkové místo se posunul tým Mobilex s dalším českým vozem Hummer H3 EVO.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představil koncept G-Code

Zdroj: Offroadsport