Ojetá, luxusně vyhlížející a přitom levná – jaká auta máme na mysli?

Je jasné, že když se mluví o skutečném luxusním segmentu ve světě automobilů, tak na něho nedosáhne jenom tak někdo. Praxe je taková, že na něj dosáhnou jenom ti vyvolení, kteří mají na kontě pár přebytečných milionů. To ale neznamenám, že by nebylo možné pořídit si levnou ojetinu, která určitý dojem luxusu také dokáže navodit. Jaké jsou vozy, za kterými se dost možná mnoho lidí otočí?

Alfa Romeo 166

Když se tento vůz začal ve své době prodávat, tak se jeho cena pohybovala na částce okolo jednoho milionu korun. Už to jasně potvrzuje, že Alfa Romeo 166 určitě patřila do segmentu luxusnějších vozů. Nyní je možné pořídit ho bez problémů i pod 100 tisíc, což může mnohem lákat. A nedivíme se. Vozy této automobilky jsou mnohdy označovány za designové skvosty, a právě toto je ten příklad. Nutno však dodat, že interiér vozu už může působit celkem kýčovitě – hlavně pro dřevěné obložení ve středové části, ale celkově auto přináší velmi dobrý dojem.

Peugeot 607

Když se na trhu poprvé objevil model Peugeot 607, spadal do segmentu poměrně zajímavých limuzín. Auto už na první pohled budilo respekt, jelikož nebylo nijak malé. A tak je tomu i nyní, jelikož auto na silnicích stále působí velmi dobře. Kdo pomine možní budoucí problémy, které mohou plynout z kombinace stáří a francouzské automobilky,  ten bude zaručeně spokojen. A cena? Je to s ní podobné, jako u Alfy. V době uvedení na trh okolo milionu, a nyní do sta tisíc. Kromě toho rozhodně zaujme i interiér, který by vozu mohly závidět i některá novější auta.

Renault Vel Satis

Dost možná jste o tomto voze neslyšeli, jelikož model Renault Vel Satis opravdu nepatřil mezi to hlavní, co automobilka ve své době tolik propagovala. Jednalo se však o auto, které měl přinést kombinaci pohodlí a luxusu. A to se i povedlo. Navíc nechybělo mnoho prvků opravdu moderní výbavy. To vše se také podepisovalo na ceně, jelikož ta byla 1,5 milionů. Nyní je auto už ojetinou s cenou okolo stovky. Jediným zklamáním může být to, že sice budete na silnicích opravdu jedni z mála, ale na druhou stranu designově auto vypadá příliš tuctově. V podstatě nijak výrazně nekoresponduje s tím, jak povedené a luxusní je po své interiérové stránce.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Caravelle na prodej

Kia Opirus

Když auto uvidíte z dálky, budete si myslet, že je to Mercedes. Model Kia Opirus tak skutečně vypadá. A to hlavně díky typické výrazné mazce a hlavně kulatým světlům. Dost možná se proto setkáte s posměškem, že jezdíte v korejském Mercedesu. V době, kdy automobilka toto auto uvedla na trh, stálo okolo milionu. Ona velká podobnost s Mercedesem a také ne příliš velká důvěra ke korejským automobilkám způsobila, že se modelů neprodalo zase až tolik. Dnes však můžeme mluvit o celkem zajímavém voze, který připomíná známou automobilku, ale v interiéru je stále poměrně tuctový. Za cenu okolo 100 tisíc je však dobrá volba.

Citroën C6

I když jde o mnohými tolik proklínaného Francouze, zaručeně není možné říci, že by byl Citroën C6 špatné auto. Už na první pohled jasně ukazuje, že se jako limuzína může hodit na současné silnice. Jeho vzhled však není předností jedinou. Hlavním unikátem tohoto vozu byl hydropneumatický podvozek. Kdo měl zájem užít si dokonale komfortní jízdu, ten ve své době sáhl právě po tomto autu. Připravit si musel celých 1,3 milionu korun. A když ceny postupně klesaly, ne tak, jako tomu bylo u předchozích našich tipů. Na tento konkrétní model je třeba připravit si sumu okolo 100 – 200 tisíc korun. Nutno však říci, že investovaná částka za to stojí. I když interiér by přece jenom mohl být ještě o něco lepší.

Volvo S80

O tom, že automobilka Volvo skutečně umí, o tom nemusíme polemizovat. A to jak v souvislosti s novými vozy, kterým se dařilo v evropských a světových anketách, tak i v souvislosti s těmi staršími. Určitou vlajkovou lodí byl v té době model Volvo S80, který bylo možné pořídit za cenu lehce přesahující milion. Dnes je třeba vytáhnout z peněženky okolo 200 tisíc, což jenom potvrzuje, že cena tohoto vozu zase až tak výrazně neklesla. Kdo chce pohodlný a hlavně stylový sedan, který bude na silnicích vypadat velmi okázala, ten vedle nešlápne. A to jsme se ještě nezmínili o interiéru, která nabízí nejenom elegantní linie, ale i světlé zpracování, které vypadá opravdu jedinečně. Zvláště v kombinaci s černými prvky.

Mohlo by vás zajímat:  Ford Mustang Fastback na prodej

Škoda Superb

Ano, i mladoboleslavská automobilka má ve svém portfoliu model, který je možné zařadit do kategorie těch luxusnějších aut. Jenom málokdo by neznal známou Škodu Superb. Poměrně dobrou volbou je v našem případě druhá generace, která se prodávala za příznivou cenu, okolo 600 korun českých. Dnes auto seženete za třetinu, tedy za zhruba 200 tisíc korun. I když se jedná o vůz, se kterým nebudete na silnicích zase až tak výjimečný, patřil mezi vlajkovou loď     Škodovky a tak se jedná o to nejlepší, co bylo k dispozici. To poznáte i v interiéru, který už bohužel nevypadá tak, jak by se od moderního vozu očekávalo – hlavně kvůli linii dřevěného obložení.

Chevrolet Malibu

Volba pro toho, kdo už skutečně přemýšlí nejenom nad něčím luxusnějším a kvalitnějším, ale i nad něčím lehce jiným. Chevrolet je americká automobilka, což se výrazně podepisuje na jeho vzhledu. A ten je důvodem, proč by vás Chevrolet Malibu neměl zklamat. Mezi další přednosti patří třeba jeho cena,  která se pohybuje okolo dvou set tisíc. Přitom ta původní byla přes 600 tisíc. A jelikož auto ještě není zase tak staré, určitě jde o model, který potěší.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora