Ojeté auto jde prodat vždycky za víc. Stačí si s vozem trochu pohrát

Kdo prodává ojeté auto, chce za něj dostat od kupujícího co možná nejvíce peněz. Mnozí se snaží vylákat finance i podvodem, přitom jednodušší varianta je udělat několik osvědčených věcí, které pomohou cenu prodávané ojetiny zvednout. Co je namístě?

Důkladné umytí auta

Auto, které je dokonale umyté, nejlépe potom navoskované a naleštěné, vypadá na první pohled skvěle. Právě to může pomoci nejenom vzbudit zájem, ale také to může pomoci získat za auto mnohem více peněz. Oproti konkurenčním prodávaným modelům bude vypadat lépe. A to se může zohlednit i v tom, kolik bude stát. Rozdíl je vidět na první pohled a ten může dělat i pár tisícovek.

Vyčištěný interiér

Stejně jako v předchozím případě i tady platí, že co je dokonale čisté a udržované, vypadá skvěle. Pokud se plasty v interiéru budou jenom blýskat, sedačky budou čisté a nikde nebude žádné smítko, opět je to možnost, jak chtít za auto více peněz. A kupující je klidně dá. Uklidit, ale i umýt auto lze navíc zvládnout i svépomocí, stačí jedno volné odpoledne a trocha důslednosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Servisní prohlídka

Málokdo chce kupovat zajíce v pytli. Pokud jste během vlastnictví auta kašlali na servisní prohlídky, máte možnost to napravit. Před prodejem vozu se objednejte na servis, kde mechanici vaše auto důkladně zkontrolují. Výstupem by měl být také protokol, který potvrdí, že je auto v pořádku. Ten může pomoci kupujícímu v rozhodování, že právě vaše auto je to nejlepší, do kterého může investovat své peníze.

Něco navíc

Máte sadu pneumatik, které stejně nepoužijete? Dejte je kupujícímu k autu jako bonus. To stejné platí také o příslušenství, stejně jako třeba o plné nádrži, která dnes také vyjde na několik tisícovek. I to jsou cesty, jak potěšit kupujícího příjemným bonusem, který díky tomu nebude mít nijak výraznou potřebu smlouvat o ceně a snažit se ji tlačit co nejníže.

Zdroj: https://www.caranddriver.com/shopping-advice/a27703340/how-to-sell-a-car/