Okna v autě se mohou zamlžit i v létě. Pomohou dva ovládací prvky

Když se mluví o zamlžování skel, pak nejčastěji ve spojení se zimou. Tento problémový jev, který už potkal většinu řidičů, se ale může objevit také v létě. Není to moc obvyklé, a proto může řidič začít zmatkovat. Co v takovém případě udělat? Zachovat klidnou hlavu a najít v interiéru vozu ta správná tlačítka. Většina aut je na tuto situaci připravena.

Za vše může počasí

Proč se vlastně skla automobilu mlží? Odpověď je celkem jednoduchá. Za vše může počasí. Jsou to aktuální povětrnostní podmínky, je to teplota, roční období, vlhkost vzduchu, stejně jako třeba rosný bod. Kombinace těchto jednotlivých faktorů může způsobit, že jeden den se okna auta výrazně mlží, zatímco druhý den je vše zcela v pořádku. Jde vlastně o zcela běžný jev. Pro řidiče ale značně obtěžující, a proto je dobré vědět, jak se ho zbavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže vzduch

Není to jenom zimní období. K zamlžování skel může dojít i v létě. Nejčastěji potom večer. Po horkém dni začne teplota prudce klesat a právě to je daný okamžik, kdy může dojít k zamlžování čelního skla. Dochází k tomu zevnitř, často ve chvíli, kdy s vozem stojíme a nejedeme, kdy není nastartováno. Pomoc v takovém případě je celkem jednoduchá. Stačí zapnout klimatizaci a aktivovat maximální foukání vzduchu na čelní sklo. Během pár desítek vteřin by mělo být okno znovu jasné.

Zapněte stěrače

Není to jenom klimatizace, která může zamlžování oken pomoci. K situaci, kterou si popíšeme, totiž často dochází brzy ráno. Stačí vyjet se svým vozem a po pár metrech se čelní okno zamlží a je skrz něj hůře vidět. Ani zvýšení intenzity foukání klimatizace nepomůže. V takovém případě je namístě aktivovat přední stěrače. Je to právě stěrač, který vlhkost pomůže odstranit. Ta se totiž netvoří uvnitř automobilu, ale původ má zvenku. Opět vlivem povětrnostních podmínek. Použití stěračů pomůže k lepší viditelnosti.

Zdroj: https://www.allstate.com/resources/car-insurance/foggy-windows