Okrádání zákazníků v pneuservisech je běžnou věcí. Nejčastěji se schovává za řadou lákavých služeb

Mechanician Changing Car Wheel Garage Man Exchanging Tire Tire Service Tire Fitting

Někteří přezouvají doma, jiní míří do pneuservisu. Najít ten správný ale nemusí být jednoduché. Řada lidí má pochopitelně své osvědčené, kde je práce kvalitní a také levná. Jsou však i pneuservisy, které zákazníky doslova okrádají. Vše je pochopitelně zabaleno do různých doplňkových služeb, kterých neznalý zákazník využije v domnění, že jde o příjemný bonus. Opak je ale pravdou.

Mytí pneumatik

Pneumatiky by se měly skladovat čisté, o tom není pochyb. Některé pneuservisy proto nabízejí, že je zákazníkům také umyjí. Zdá se to jako příjemný bonus k výměně, ale na faktuře je vidět, že až tak příjemná tato služba nakonec není. Za umytí čtyř pneumatik od nečistot lze v některých pneuservisech zaplatit podstatně více, než když člověk s danou sadou přijede na bezkontaktní myčku a za deset až dvacet korun udělá stejnou práci.

Mohlo by vás zajímat:  Praktické metody, které usnadní očištění skla od námrazy

Kontrola TPMS senzorů

TPMS senzory jsou už řadu let povinností. Jde o speciální ventilky, které hlídají tlak v pneumatikách. Data posílají do auta a ta kontrolkou upozorní, když nastane pokles tlaku. U řady aut však dojde po přezutí ke spárování zcela automaticky, a pokud je pneumatika správně nahuštěna, není v podstatě nutné nic dělat. Přesto řada pneuservisů TPMS senzory ráda zkontroluje. Jejich zákazník dostává do rukou záznam o diagnostice a z peněženky mu mizí nemalé peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Uskladnění pneumatik

Ne každý má prostor k tomu, aby své pneumatiky správně uskladnil. Proto se služby uskladnění pneu jeví jako dobré. Někdy tomu opravdu tak být může, jelikož vše vyjde na symbolickou cenu. Jsou ale i pneuservisy, kde cena opravdu převyšuje slušnost a v takovém případě může zákazník platit i tisíce ročně jen za to, že jsou jeho pneumatiky doslova někde pohozeny.

Mohlo by vás zajímat:  Není radno sledovat na dálnici telefon, řidič v plné rychlosti skončil v korbě mohutného pickupu

Dofouknutí pneumatik

Úkon, který nijak výrazně nezdržuje a pneuservis v podstatě nic nestojí. Jen trochu elektřiny do kompresoru. Přesto se někde jedná o doplňkovou službu. O to více naštve v případě, kdy chce zákazník pouze přehození sad, které má obě na discích. V takovém případě by ušetřil nemalé peníze, pokud by si pneu dohustil sám před odjezdem do pneuservisu.

Zdroj: https://www.goodyear.com/en-US/learn/choosing-your-tires/tire-installation-cost
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora