Oktanové decibely 2 – Cover verze vládnou světu

Cover verze slavných písniček nám budou nevyhnutelně přibývat. Je zde i malá šance, že budou stejně kvalitní jako původní verze. Dnes se podíváme na předělávky, které se točí kolem aut.

Black Eyed Peas – Pump it!

Tenhle song z roku 2006 zná určitě velká spousta fanoušků motorismu. Hip hopová kapela Black Eyed Peas ho vydala na svém albu Monkey Business. Hlavní hudební motiv není nic jiného, než populární melodie ze skladby Misirlou od Dicka Dalea. A tu si pamatují všichni hlavně díky filmu Pulp Fiction, petrolheadi zase díky prvním třem dílům filmové série Taxi, kde díky ní lámal Daniel časové rekordy při převozu zákazníků. Ve čtvrtém díle se ale objeví pod titulky právě verze od Black Eyed Peas. Originální klip k písni však není z filmu, odehrává se v podzemní garáži, kde se vysokou rychlostí prohání vytuněné červené auto, jehož posádku tvoří členové kapely. Vše je pochopitelně jen počítačová animace. Pak dorazí k jiné skupince u černého vozu a probíhá něco mezi rvačkou, fotbalovým zápasem a tanečním soubojem. Členové kapely samozřejmě ve všem vyhrají a konkurenčí gang zesměšní.

##BEPPump##

Scooter – The Logical song

Vím, že jsem minule psal o kapele Scooter a tvrdil o ní jak to není můj šálek čaje. Asi se tedy divíte, že jsou tu opět. Originální písnička Logical song od kapely Supertramp pochází z roku 1979, verze Scooteru z roku 2001. Klip se odehrává mezi pouličními závodníky, vše se chystá na sprint Corvetty C5 proti Mercedesu 560 SEC Cabrio s motorem vyvedeným nad kapotu ve stylu amerických vozů. Zatímco s Mercedesem budou závodit členové kapely, Corvettu osedlá sexy slečna ve velmi, ale opravdu velmi vysokých kozačkách. Závod je velmi vyrovnaný, dokud nedojde k explozi a Mercedes nezmizí v ohnivé kouli. Členové kapely se však vynoří z plamenů jako Terminátor a pogratulují vítězce.

Mohlo by vás zajímat:  Unikátní transportér Mercedes-Benz závodního 300 SL

##ScooterLogical##

Bushido ft. Karel Gott – Für immer Jung

Třetí písnička je hned několikanásobnou cover verzí. Původní verze skladby nesla název Forever young a nazpívala jí skupina Alphaville. Během socialismu se u nás západní hity ve velkém přetextovávaly a nazpívávali je domáci interpreti. Na Karla Gotta připadla právě tato skladba a dostala název Být stále mlád. Vzhledem k popularitě GottaNDR  dostala jako mnoho jeho jiných skladem překlad na německou verzi Für immer Jung. Německý rapper Bushido, který na této skladbě vyrůstal, se rozhodl vzdát hold jí a Gottovi tím, že jí spolu zmodernizují jako duet. Jestli jste se v tom neztratili, pak vám gratuluji. Největší část klipu se odehrává na jakémsi soukromém koncertu Karla Gotta právě pro Bushida, ale hlavně ve dvou vozech Mercedes-Benz. Bushido řídí moderní S63 AMG generace W221, zatímco „božský Kája“ je pasažér luxusního Pullmannu 600 generace W100 v prvotřídním stavu.

##BushidoGott##

Snoop Dog and The Doors – Riders on the Storm

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz W196 v Goodwoodu

Do třetice se nám dnes vloupal do výběru rapper, ale hodnocení originality tohoto žánru nechme jiným. Snoop Dog se rozhodl použít ve své písničce název a refrén skladby Riders on the Storm od kapely The Doors. Je to dobře, protože zpěv Jima Morrisona se nahradit nedá. Kdo ovšem někdy hrál na počítači Need for Speed Underground 2, má tuhle verzi zažranou hluboko pod kůží, hrála totiž při každém naběhnutí hry. V klipu k písni se Snoop prohání se svou partou nocí v luxusní limuzíně Rolls-Royce Phantom. Nemusíte se ale bát, nemá naštěstí žádné chromované dvaadvacítky, jak bývá v tomhle žánru zvykem. Kromě toho v klipu uvidíme i pickup Ford F-350 Super Duty, se kterým jeho řidič sveze tajemného stopaře.

##SnoopDogDoors##

Tři Sestry – Venda

Domací produkci nám dnes zastoupí Tři Sestry, tedy kapela proslavená skvělými texty zpěváka Lou Fanánka Hagena na melodie známých písniček. Pro písničku Venda si zvolili jako základ skladbu Candy od Iggy Popa. Fanánek je vášnivý motorkář a nelze se divit, že píseň Venda je právě o jednom takovém příznivci jedné stopy.

##3sestryVenda##

Tak takový byl dnešní výběr coverů. Zapomněli jsme na nějaký? Třeba na Váš oblíbený? Napiště nám.

Foto:benzworld.com