Oktanové decibely 3 – Noční projížďky

Stan Ridgway – Drive, she said

V prvním klipu se nám nocí prohání americký zpěvák a skladatel Stan Ridgway. Jízdu nočním městem absolvuje coby taxikář v klasickém voze Nash Ambassador Custom Convertible z roku 1948. To ovšem není právě obvyklý taxík, po USA se proháněly spíše vozy Checker Marathon. V klipu se toho ale moc nestane, taxikář jen pořád jezdí a kouří cigaretu. Záběry z jízdy jsou navíc kvůli atmosféře zrychlené a trhavé.

##RidgewayDrive##

Queens of the Stone Age – Go with the Plow

Klip k písní Go with the Plow od americké rockové kapely Queens of the Stone Age je pro změnu celý animovaný, ovšem v temnějším stylu. Těm k převozu slouží Chevrolet Pickup z roku 1952, který veze všechny členy kapely. Zatímco bubeník předvádí své umění na palubní desce vozu, kytaristé jízdu i hraní zvládají na stojáka na korbě i při rychlosti 120 km/h. No, ještě že je ten klip animovaný. Vůz se řítí nocí nebo spíše brzkým úsvitem po pouštní silnici mezi vzrostlými kaktusy. Jiná dvojice maskovaných mladíků se ovšem rozhodne vší silou nabourat se stejným typem vozu Chevrolet kapely. Možná nebude tak zle, protože díky prostřihu zjistíme, že bouračka je jen dvojsmyslným vyjádřením něčeho mnohem příjemnějšího. A pokud je Vám melodie povědomá, možná z automobilové hry Gran Turismo 4.

Mohlo by vás zajímat:  Datsun 240Z je prostě zvíře

##QueensGowiththeFlow##

Robert Tepper – No easy way out

Jméno amerického zpěváka Roberta Teppera Vám možná nic neříká. Ale hitovku No easy way out asi znát budete, a sice ze čtvrtého dílu filmové ságy Rocky. Klip k písni se sestává hlavně ze záběrů přímo z filmu. Pro nás je nejdůležitější Rockyho noční projížďka v jeho Lamborghini Jalpa. Stallone se v něm řítí nocí vysokou rychlostí, aby zapomněl na smrt svého přítele.Většina klipu je věnována jemu, ale několik hezkých záběrů na černý italský sporťák se přece jen najde.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren P1 vs. Porsche 918 vs. Ducati Panigale

##RockyNoEasy##

Black Rebel Motorcycle Club – Stop

3000 mil – právě takovou vzdálenost musí co nejdříve překonat členové kapely Black Rebel Motorcycle Club, aby zahráli na jednom koncertu. Nezbývá než naskočit do černého Oldsmobile Cutlass Convertible a uhánět nocí po rovných silnících. Vzhledem ke vzdálenosti jim cesta trvá déle než jen jednu noc, ale většina zaběrů se odehrává potmě. Jelikož rocková kapela není vázána žádnými pravidly, dostanou se do konfliktu s policí, kradou benzín u pumpy a srazí chodce. Chvílemi klip připomíná slavný film Vanishing point. Zda koncert stihnou, to už se podívejte sami.

##BRMCStop##

Mohlo by vás zajímat:  Jay Leno - GAZ 21 Volha

Depeche Mode – Dream on

Poslední dnešní interpreti, britští Depeche Mode, si pro svou noční vyjížďku vybrali Lincoln Continental Mark IV z roku 1973. Kromě psychedelických záběrů na noční tmu protkanou světelnými záblesky (vzpomínáte na vizualizace v Media Playeru?) klip zdánlivě žádný děj nemá. Nakonec se ale zpěvák Andy Fletcher rozhodně světelný úkaz prozkoumat a ejhle, ona se v něm ukrývá mladá dívka. Co je ovšem zač a co ze setkání vyplyne, to už se ovšem nedozvíme.

##DepecheDream##

Je zajímavé, že osobně velmi rád jezdím v noci, člověk má klid, není se kam hnát, okrsky jsou liduprázdné a náhodného kolegu řidiče Vám jeho světlomety prozradí hodně dopředu. Dívky ukryté ve světelných koulích bohužel nepotkávám, zběsilé rockové kapely řítící se vysokou rychlostí naštěstí také ne. A jak ste na tom Vy?

Foto:dekku.notfatclips