Oktanové decibely 4 – Závodní horečka

Je zajímavé, že někdy nám ten výběr vyjde tak monotónní. Minule se v noci projížděly hlavně rockové kapely, nyní byl problém najít ze závodního prostředí nějakou písničku, jejíž interpret by nebyl z Finska.

Robbie Williams – Supreme

Videoklip k písničce Supreme nese název Gentleman racers. Jak se píše v titulku, jde o poctu pro britského závodníka Formule 1 Jackieho Stewarta. Robbie v klipu hraje jeho fiktivního rivala Boba Williamse a soupěří s ním o titul v sezoně. Během té ale havaruje, na závodní tratě se však vrátí v posledním závodě, kde se má o titulu rozhodnout. Williamse však zastihnou střevní obtíže a omylem zůstane uvězněn ve svém karavanu, takže do závodu nenastoupí. Scény se Stewartem jsou původní, i když do mnoha z nich je Robbie doklíčován. Scény nově natočené jsou pak upraveny, aby vypadaly stejně staře.

##WilliamsSupreme##

One Shot – Millenaire

Uskupení One Shot vám asi nic moc neřekne, je to několik francouzských hip-hoperů, kteří spojili své síly pro soundtrack k druhému dílu Taxi Taxi. Klip začíná na autokrosové trati, kde se potkají Ford Escort RS Cosworth, Mitsubishi Lancer EVO V a EVO VI, Subaru Impreza WRX, ale i malý a hbitý Nissan Micra GTi. Samozřejmě nemůže chybět ani bílé taxi Peugeot 406 V6, které je vlastně hlavním hrdinou filmu, i se svým majitelem Danielem. V klipu je i mnoho prostřihů z filmu.

##OneShotMillenaire##

Rauli Badding Somerjoki – Bensaa Suonissa

Finové odjakživa milují automobilové závody. Vždy v nich vynikali a mají nejvíce Mistrů světa v rally na světě. Nelze se tak divit, že už v roce 1970 byl natočen film Bensaa Suonissa (Benzín v žilách) o závodech rally. Stejnojmená píseň z tohoto snímku využívá záběry z filmu, ve kterých se hlavní hrdinové závodník a jeho navigátorka, snaží zvítězit v zimní rally. Jak na soutěži dopadnou, to už se podívejte sami.

Mohlo by vás zajímat:  Datsun 240Z je prostě zvíře

##RauliBensaaSuonissa##

The Rasmus – First day of my life

A finští interpreti ještě jednou, i když změníme žánr i závodní vůz. Kapele The Rasmus natočil klip k písni Sven Bollinger na německém závodním oválu v roce 2003. A na tomto typu trati se nemůže prohánět jen tak nějaký závodní vůz, ale speciál pro německé závody Volkswagen Passat V8 Star. Nechybí ani množství vody nebo družstvo Cheerleaders.

##RasmusFirstDay##

Věra Martinová – Poslední rallye

A posledního zástupce volíme opět z domácí scény. Bohužel, k písničce asi neexistuje originální klip, tak prosím omluvte verzi s koláží fotek. Věra Martinová nazpívala písničku o nešťastné lásce k závodníkovi rally, který zemře při posledním závodě své kariéry. Mužský hlas namluvil Jan Kanyza.

##MartinovaPosledniRally##

Nedostala se Vaše oblíbená závodní písnička do cíle? Nezoufejte a napište nám jí, ať na ní nezapomeneme příště.

Foto:Italehti.fi