Oktanové decibely 5 – Road trip

Popularita všemožných road movies se promítla i do hudby. Ale ono se není čemu divit, když máte auto, tak s ním prostě někam vyrazíte, jako dnešní interpreti.

Lacquer – Behind

Song je v podstatě jeden nepřerušený záběr snímaný zezadu vozu Chrysler Newport Convertible. I když, abych byl upřímný, střihy tam jsou. Jinak se tam nic moc neděje, řidič objíždí celé Spojené státy a, když začne pršet, natáhne nad sebe střechu. V půlce klipu nabere cestujícího, se kterým se střídá v řízení. Spolu auto také opravují nebo myjí. A když dojedou do New Yorku, písnička končí.

##LacquerBehind##

Scooter – I’m your pusher

Na začátku vidíme nabouraný Citroën CX, ze kterého se vyškrábe přeživší řidič. Když zjistí, že mu nic moc není, přemýšlí, jak se dostat z místa pryč. Naštěstí okolo jedou členové kapely, kteří ho pochopitelně svezou. A tím začíná jejich road trip nehostinnou pustinou. Zajímavé je, že stopařku ale nechají svému osudu stát u cesty. I když ona nevypadá, že by svézt chtěla. Pak tam taky chodí Skot, v rukou drží dudy, ale neptejte se mě proč. Ke konci dojedou do improvizovaného klubu, kde začne party. Tu ovšem překazí dudák, ale jak, to už se nechte překvapit.

##ScooterPusher##

Spiderbait – Black Betty

Black Betty je původně pracovní píseň Afromaričanů, kterou později přezpívali Ram Jam, Tom Jones nebo Spiderbait. Tu poslední verzi byste mohli znát určitě, objevila se na soundtracku k počítačové hře Need for Speed Underground 2 nebo ve filmu Nekecej a pádluj. A v klipu uvidíme právě záběry z tohoto filmu. Jinak je tam ale hodně upravené Dodge ze 30. let uhánějící po kalifornských silnicích. Na výlet pak vyrazí i kapela na přívěsu.

Mohlo by vás zajímat:  Jay Leno - Fiat Millecento

##SpiderbaitBBetty##

Aerosmith – Crazy

Prý jeden z nejhranějších klipů roku 1994. No, tomu nemáme problém uvěřit. Zahrála si v něm totiž Alicia Silverstone a po jejím boku i dcera frontmana kapely Liv Tyler. Holky utečou ze školy, naskočí do černého Mustangu Cabrio a vydají se na cestu. Když náhodou potřebují natankovat, zneužívají svého vzhledu, aby nemusely zaplatit. A když už neni zbytí, vydělají si něco v soutěži pole dance. Pak potkají orajícího mladého traktoristu a jedou se vykoupat. A myslíte, že on ten traktor zabrzdil? Ne, ale na důsledek si počkejte do konce klipu.

##AerosmithCrazy##

Red Hot Chilli Peppers – Scar Tissue

A jako poslední se na výlet vydají Red Hoti. Ani oni neodolají velkému americkému kabrioletu, ale tentokrát je to Pontiac Catalina. Zajímavé je, že řídí kytarista John Frusciante, který ve skutečností prý nemá řidičák. Děj tam ale vlastně jinak není, prostě jen jedou ve svém ošuntělém voze napříč pustinou.

##RHCPScarTissue##

Tak co, svádějí vás dnešní písničky k tomu, abyste naskočili za volant svého vozu a uháněli někam krajinou? Nebo snad máte větší favority pro hodiny strávené za volantem? Napište nám.

Foto: Flaebazarynastyass