Olda: Jednoduchým fíglem jsem zmátl kupce svého auta a za ojetinu získal víc peněz, než jsem původně chtěl

Získat za ojetinu více, než je její reálná cena, se mi zdálo jako z říše snů. Ale udělal jsem pár věcí, díky kterým kupec skutečně vyplatil částku, na kterou jsem na samotném začátku ani nepomyslel. A ne, neudělal jsem žádný podvod nebo nelegální fígl, ale úplně běžné, normální věci, které může vyzkoušet každý, kdo ojeté auto prodává.

Víkend jsem auto připravoval

Je pravda, že to nebylo zadarmo. Mám na mysli nějaké čističe a také hodně času, který jsem věnoval tomu, aby auto vypadalo dokonale. Vlastně jsem na něm trávil skoro celý víkend. Za ty roky, po které jsem s ním jezdil, jsem se o něho až tak moc nestaral. A tak bylo potřeba ho pořádně vyčistit. Kdybych to neudělal, patrně za něj dostanu minimum. Po náročném víkendu jsem byl s prací spokojen. A když se na auto podíval, musím objektivně říci, že téměř zářilo novotou. Byl to ohromný rozdíl. Dokonale jsem ho vypulíroval, uvnitř i venku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Chce to pořádné fotky

Auto bylo připraveno. Ale jak zaujmout v záplavě dalších konkurenčních inzerátů? Samozřejmě fotkou. Auto už samo o sobě vypadalo dokonale, ale špičkový mobil mého kamaráda, s umělou inteligencí na úpravu snímků, z něho udělal dokonalou káru. Barva doslova zářila, chrom se blýskal a všechny drobné nedokonalosti a škrábance byly pryč. V tu chvíli jsem si dokonce říkal, jestli není chyba ho prodat.

Ten správný zájemce

Auto bylo dokonalé, v inzerátu jsem nadsadil cenu a čekal, zda se někdo ozve. A stalo se. Teď už jen zbývalo najít toho správného zájemce. Podle čeho vybírat? Podle toho, kde bydlí. Jsem z východních Čech a volal mi pán z Ostravy. Bylo jasné, že bude ten pravý. Člověk, co pojede 300 kilometrů pro auto, neodjede s prázdnou. A skutečně. Sice ze mě vyloudil pár tisíc slevu, ale pořád jsem za auto dostal více, než za kolik se ostatní vozy prodávaly. Proč? Jelikož ty vypadají naprosto průměrně a ten co se na něj přijede podívat z vedlejšího města, zase bez problémů odjede.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.

O Karel Michalec

Kontakt na autora: [email protected]

Zobrazit více příspěvků autora