Opel Adam se možná podívá do USA pod značkou Buick

Malý, stylový Opel Adam byl od samého začátku vyvíjen jako konkurent MINIFiatu 500. Jelikož je tato dvojice dostupná i v USA, General Motors přemýšlí o dovozu Adama. Opel ovšem oficiálně na severoamerickém trhu nefiguruje, stalo by se tak pod značkou Buick.

Model evropského Opelu v nabídce amerického Buicku? To není až tak zvláštní, jak by se na první pohled mohlo zdát. Obě automobilky patří koncernu GM a již několik modelů sdílí. Jmenovitě se jedná o Opel Mokka, který američtí zákazníci mohou koupit jako Buick Encore, a Opel Insignia alias Buick Regal. Převzetí modelu Adam by bylo rozšířením již existující spolupráce.

Jediným problémem je, že malinký Opel v současné době není připraven splnit americké předpisy. Pokud se do USA podívá, pak jedině až po výrazné modernizaci, nebo až ve své případné další generaci. Vedení GM přiznává, že na možnost dovozu modelu Adam se mělo myslet už při jeho vývoji. Do budoucna tak hodlá znásobit vzájemnou spolupráci značek Buick a Opel tak, aby mohl být jeden model nabízen pod oběma bez potřeby drahých dodatečných úprav.

Opelu Adam se na evropském trhu nedaří zcela podle původních předpokladů a tak by jeho dovoz do USA mohl být určitou formou záchrany. Pokud k tomu však vedení General Motors dá povel, američtí zákazníci se malého Buicku dočkají až za dlouhou řadu let.

Zdroj: autonews.com