Opel Corsa-e Rally ukázala, že i s elektromobilem se dá závodit

Opel Corsa-e Rally plánuje zaútočit na známé automobilové rallye tratě, aby ukořistil cenná vítězství. Novinka od automobilky Opel není jen obyčejným konceptem, ale plně vybaveným a připraveným závodním vozem. Podaří se mu to s elektřinou?

Tajemný automobil

Celkem rychle se podařilo automobilce Opel odkrýt plachtu z tajemného automobilu, kterým zvala návštěvníky letošního autosalonu ve Frankfurtu ke svému stánku. Těžko říct, proč byl označovaný za tajemný, ale každopádně se nejednalo o žádný koncept budoucnosti zaměřené na elektromobilitu, nýbrž o plně vybavený závodní stroj. Stroj, který je připravený zdolat i ty nejnáročnější soutěžní tratě v kategorii rallye.

Stvořen pro závodní tratě

Nový vůz se představil jako nástupce aktuálního modelu Adam R2, který dosluhuje. Opel Corsa-e Rally disponuje:

  • nejvyšším výkonem 100 kW
  • točivým momentem 260 N.m

Jedná se o hodnoty, které jsou stejné jako u výchozího modelu. Stejně tak je zde jednostupňová převodovka, jejíž prostřednictvím míří hodnoty k předním kolům.

Aby se mohla nová Corsa-e účastnit soutěžních tratí, dostala diferenciál Torsen, nové komponenty zavěšení a odpružení kol, i ochranných prvků podvozku, které jsou umístěny pod motorem a převodovkou. V interiéru se objevila bezpečnostní klec a speciální kabina pro navigátora. Už v příštím roce by se tak měla Corsa-e objevit na šampionátu ADAC Opel Rally Cup. Cena se pohybuje kolem 50 000 euro, což je asi 1,3 milionu Kč.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora