Opel Insignia nové generace se představí v polovině roku 2013

Zprávy o připravovaném a zmodernizovaném modelu Opel Insignia se už před časem dostaly na veřejnost, přičemž společně s nimi se podařilo zachytit první snímky zamaskovaného vozu. Nyní se špionážním fotografům podařilo získat další sérii fotografií zamaskované Insignie ST a také se objevily další podrobnější zprávy o možném vzhledu vozu. 

První informace hovořily o tom, že modernizovaná Insignia dostane příď ve stylu sesterských modelů Ampera nebo Zafira. Nyní je však všechno jinak a podle nejnovějších zpráv by se měla nová Insignia podobat nové Astře. Navíc, přední část vozu prý nebude tak radikálně přepracována, jak se doposud čekalo. Podle oficiálních informací vůz dozná opravdu jen lehkých úprav, a to především v oblasti masky chladiče a také předních světel, která budou ve stylu současné generace Opelu Astra. Další důležitá změnou budou pozměněné zadní světlomety, jenž by se měly skládat z LED diod.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Superb začíná poodhalovat design

Pod kapotou vozu se objeví zcela nový turbodiesel o objemu 1.6 litru, který má podle plánů automobilky Opel nahradit motor 1.7 CDTI. Nový agregát 1.6 bude mít za úkol úspornější jízdu vozu a také tišší zvukový doprovod.

Kromě faceliftu verzí sedan a ST se rovněž chystá modernizace vrcholného modelu Insignia OPC. Ta by měla mít podle informací britského magazínu Autocar posílený přeplňovaný motor 2.8 V6, jehož výkon bude atakovat hranici 400 koní. Pohon 4×4 je pro verzi OPC samozřejmostí.

Mohlo by vás zajímat:  Mini Clubman ve speciální edici Bond Street

Představení faceliftované Insignie se odehraje na jarním autosalonu v Ženevě a prodej všech inovovaných verzí se postupně rozeběhne v druhé polovině roku 2013.

Fotografie: Worldcarfans