Opel představí ve Frankfurtu dvě speciální edice modelu Adam

Adam je v posledních několik měsících ústřední postavou automobilky Opel. A není se co divit, protože městský prcek se prodává jako housky na krámě. Ve Frankfurtu se, kromě nových motorových verzí 1.0 SIDI Turbo1.4 ecoFlex LPG, představí také limitované série Black LinkWhite Link

Jejich kouzlo spočívá v multimediálním systému IntelliLink se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, který je vybaven také hlasovým ovládáním Siri Eyes Free. To je k dispozici pro uživatele iPhonů s operačním systémem iOS 6 a výše. Majitel jednoduše spáruje svůj telefon přes Bluetooth s palubním systémem, na volantu stiskne příslušné tlačítko a pak už jen ovládá palubní systém svým hlasem. Kromě listování v multimediální knihovně iTunes může řidič skrze Siri Eyes Free ovládat i navigaci v mobilu, volat na uložená čísla nebo posílat zprávy uloženým kontaktům. Díky stanici FlexDock může být iPhone za jízdy dokonce i dobíjen. 

Zvenku verzi Black Link, respektive White Link poznáte relativně snadno. Zatímco první jmenovaný model je kompletně oděn do černého odstínu I’ll be Black, druhý vyznává bílý odstín Saturday White Fever. Oba modely pak mají zpětná zrcátka v barvě broušeného hliníku, osmnáctipalcová kola v barvě karosérie nebo decentní střešní spoiler. V kabině se pak odráží barevné schéma exteriéru. 

Mohlo by vás zajímat:  Cascada OPC se stane možná realitou, záleží na prodejích

Výroba bude omezena na 2000 kusů, první objednávky začne Opel přijímat letos na podzim. 

Zdroj: Opel