Opel představil Adama na LPG

Krátce poté, co se pod kapotou malého Opelu Adam objevil přeplňovaný litrový tříválec, uvádí německá automobilka další motorovou verzi. Tentokrát se jedná o čtrnáctistovku ecoFlex, která je schopná spalovat LPG

Jak už napovídá úvod, pod kapotou Adama LPG se objeví zážehový čtyřválec 1.4 ecoFlex o výkonu 87 koní. Nádrž na LPG je umístěná vzadu pod podlahou, což znamená jediné – přepravní schopnosti městského automobilu zůstaly zachovány!

Kapacita nádrže na LPG je 35 litrů, díky čemuž může Adam ujet až 500 km čistě na plyn. Spolu s nádrží na benzín má pak plynový Adam dojezd až 1200 km. Průměrná spotřeba LPG je 6,9 l/100 km, do ovzduší se dostane 112 g CO2/km. 

O tom, na který pohon zrovna auto jede informuje řidiče palubní počítač. Zde je také vidět aktuální dojezd na dané palivo. Samozřejmostí je možnost přepínat libovolně mezi pohonem na benzín nebo LPG.

Základní cena Adama LPG, který je dostupný už i v ČR, je 382 900 Kč. Díky aktuální akci však ekologičtější variantu pořídíte již za 317 900 Kč

Zdroj: Opel

Komentáře