Opel představuje koncept Vivaro Surf

Že je Vivaro nejúspěšnějším lehkým užitkovým vozidlem Opelu jsme psali už několikrát. Zvýšit dále jeho atraktivitu má nové provedení Surf, prezentované ve Frankfurtu jako koncept. Pokud však budou reakce zákazníků pozitivní, nebrání se Němci ani produkci limitovaného počtu kusů.

Surf vychází z varianty CrewCab, určené pro 5 nebo 6 pasažérů a 3,2 m3, respektive 4,0 m3 s prodlouženým rozvorem, nákladu. Zvenku jej odlišuje především dvoubarevné lakování hnědou a bílou barvou. Litá kola pocházejí z katalogu tuningové společnosti Irmscher, na její vrub jde také interiový balíček Tourer, obsahující černé kožené čalounění výplní dveří, palubní desky a řadící páky se stříbrným prošíváním nebo velurové koberečky. Boční posuvné dveře, stejně jako víko kufru, jde ovládat manuálně i automaticky pomocí dálkového ovládání.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota ProAce - Expert jinak

Řeč již byla i interiérovém paketu od Irmscheru, hlavní díl práce na něm ale odvedla firma Snoeks Automotive, která se postarala mimo jiné o modré osvětlení nákladového i obytného prostoru. Jelikož je Vivaro Surf určeno pro aktivní lidi, je na střeše nainstalován nosič na dvě surfařská prkna či jízdní kola, zavazadlový prostor potom obsahuje kolejnicový systém nebo sadu věšáků. Pod druhou řadou sedadel byl vytvořen odkládací box na drobnosti. Palubní deska je zajímavá hlavně multimediálním systém IntelliLink ve verzi Navi 50, jehož součástí je sedmipalcová dotyková obrazovka, navigace, couvací kamera, několik užitečných aplikací, Wi-Fi připojení k internetu a hlasové ovládání Siri, určené pro uživatele mobilních telefonů společnosti Apple. Přední sedadla jsou vyhřívaná i odvětrávaná, pro zbytek kabiny je určena automatická klimatizace.

Mohlo by vás zajímat:  Ford zveřejnil první cenu nového Transitu Connect

Pod kapotou najdeme 140koňovou variantu dvakrát přeplňovaného dieselu CDTI s točivým momentem 340 Nm. Součástí pohonné jednotky je balíček ecoFLEX se systémem stop/start, snižující spotřebu na 6,1 l/100 km. Maximální rychlost je 180 km/h. Zajímavou vychytávkou je zadní vzduchové odpružení, které spolu s kratšími pružinami dokáže snížit výšku auta až o 7 centimetrů na 1,9 metru. Tím se Vivaro Surf vejde i do běžných patrových garážích.

Zdroj: Opel