Opel připravuje ambiciózní plán

Do roku 2022 se stát spolu s Vauxhallem evropskou dvojkou – takový je plán Opelu na příští léta. Pomoci mu k tomu má až 27 nových modelů a 17 nových motorizací.

Plán Opelu se jmenuje Drive! 2022 a německá automobilka s ním přišla už jednou – v roce 2012 byl cíl nabídnout do roku 2016 23 nových modelů a 13 nových motorů. Modernizovaný plán však počítá se čtveřicí modelů i motorů navíc, přičemž přijít mají do roku 2018. Cílem je získat podíl osm procent na evropském trhu, deset procent na německém trhu a zvýšit své zisky na pět procent. V tomto případě je vytyčen rok 2022, který tyto cíle spojuje s touhou stát se evropskou tržní dvojkou.

Modelovou ofenzivu již započala letos nová generace modelu Vivaro, kterou bude následovat také nová Corsa. Ta se ukáže letos v Paříži a bude patřit ke klíčovým modelům německé automobilky. Podobně je na tom rovněž nová Astra, jejíž příchod je naplánován na příští rok. Kromě toho se bude Opel spoléhat na množství technických inovací. Od příštího roku například budou jeho auta vybavena Wi-Fi připojením k internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Opel představuje paletu LUV pro nový modelový rok

Zdroj: Opel