Opilý Polák zapomněl kde zaparkoval auto, tak na pomoc zavolal policii která neskrývala překvapení

Parking Space 1487891 1920

Podobně jako jiné slovanské národy, také Poláci se potýkají s nadměrnou konzumací alkoholu. Jejich záliba ve vodce se promítá do řady oblastní společenského života, a způsobuje problémy také na silnicích. Přestože v Polsku je povoleno řídit i v případě, že máte trošku upito – za volant můžete usednout i s 0,2 promile alkoholu v krvi, řada Poláků se na cesty vydává o poznání opilejších. I na polské poměry je však příběh hrdiny našeho dnešního článku nadmíru kuriózní.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Překvapení pro policisty

Krátce po půl osmé večer 19. ledna zaznamenali polští policisté z města Wałbrzych poněkud zvláštní telefonát. Volající v něm poněkud nesouvisle vysvětloval, že mu zloději právě odcizili auto. Když strážci zákona na místo dorazili, nalezli zde ohlašovatele v silně podnapilém stavu, nadýchal více než 3 promile.

Mohlo by vás zajímat:  Populární doplňky na autech se někdy nevyplácí. A problém není jen při policejní kontrole
Zdroj obrázku: pixabay.com

Případ ukradeného auta pak byl mnohem snazší, než se na první pohled zdálo. Ukázalo se, že muž s autem přijel, zaparkoval ho na parkovišti před supermarketem a vyrazil do prodejny. Když se o půl hodiny později z obchodu vrátil, zapomněl, kam auto zaparkoval. Policisté mu ho pomohli najít a pak ho rovnou zadrželi pro jízdu v opilosti.

Čeští pijáci za volantem

Abychom se netrefovali jen do sousedů, můžeme se podívat také na tuzemské rekordmany, pokud se tedy u počtu promile za volantem dá hovořit jako o nějakém rekordu. Dva čeští výtečníci řídili s takovým množstvím alkoholu v krvi, které by pro běžného člověka pravděpodobně znamenalo smrt. 

  • V roce 2018 nadýchal jedenačtyřicetiletý houbař z Ostravska při silniční kontrole tolik, že se ho policisté rozhodli podrobit krevnímu testu. Ten ukázal neuvěřitelných 8,83 promile.
  • Mediálně známý traktorista a notorický alkoholik Milan Čurda byl pod vlivem alkoholu zastaven několikrát. V roce 2005 měl v krvi 4,2 promile. Jen o měsíc později naboural s fekálním vozem a policisté mu naměřili 7,94 promile.
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora