Opilý Polák zapomněl kde zaparkoval auto, tak na pomoc zavolal policii která neskrývala překvapení

Podobně jako jiné slovanské národy, také Poláci se potýkají s nadměrnou konzumací alkoholu. Jejich záliba ve vodce se promítá do řady oblastní společenského života, a způsobuje problémy také na silnicích. Přestože v Polsku je povoleno řídit i v případě, že máte trošku upito – za volant můžete usednout i s 0,2 promile alkoholu v krvi, řada Poláků se na cesty vydává o poznání opilejších. I na polské poměry je však příběh hrdiny našeho dnešního článku nadmíru kuriózní.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Překvapení pro policisty

Krátce po půl osmé večer 19. ledna zaznamenali polští policisté z města Wałbrzych poněkud zvláštní telefonát. Volající v něm poněkud nesouvisle vysvětloval, že mu zloději právě odcizili auto. Když strážci zákona na místo dorazili, nalezli zde ohlašovatele v silně podnapilém stavu, nadýchal více než 3 promile.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Případ ukradeného auta pak byl mnohem snazší, než se na první pohled zdálo. Ukázalo se, že muž s autem přijel, zaparkoval ho na parkovišti před supermarketem a vyrazil do prodejny. Když se o půl hodiny později z obchodu vrátil, zapomněl, kam auto zaparkoval. Policisté mu ho pomohli najít a pak ho rovnou zadrželi pro jízdu v opilosti.

Mohlo by vás zajímat:  Známá trojice kapalin může zadělat na pořádné problémy. Nejen jejich množství by měl řidič hlídat

Čeští pijáci za volantem

Abychom se netrefovali jen do sousedů, můžeme se podívat také na tuzemské rekordmany, pokud se tedy u počtu promile za volantem dá hovořit jako o nějakém rekordu. Dva čeští výtečníci řídili s takovým množstvím alkoholu v krvi, které by pro běžného člověka pravděpodobně znamenalo smrt. 

  • V roce 2018 nadýchal jedenačtyřicetiletý houbař z Ostravska při silniční kontrole tolik, že se ho policisté rozhodli podrobit krevnímu testu. Ten ukázal neuvěřitelných 8,83 promile.
  • Mediálně známý traktorista a notorický alkoholik Milan Čurda byl pod vlivem alkoholu zastaven několikrát. V roce 2005 měl v krvi 4,2 promile. Jen o měsíc později naboural s fekálním vozem a policisté mu naměřili 7,94 promile.
Zdroj: Autorský text