Opomíjené tlačítko pomůže k čistšímu vzduchu v autě. Zmáčknout ho je třeba ve správnou chvíli

Zapnout si v autě topení umí jistě každý. To stejné platí o chvíli, kdy si chce někdo zapnout klimatizaci. Přesto se však najdou tací, co všechna tlačítka ve svém voze neznají a mnohdy nevědí, k čemu jsou. Nebo jak je správně použít. Přitom to nemusí být vůbec nic složitého.

Jak funguje systém každého auta?

Vesměs vždy stejně. Vzduch je nasáván z exteriéru, tedy zvenku. Následně se dle potřeb buď ohřeje, nebo se ochladí. A poté už se jenom pošle pomocí výdechů klimatizace do interiéru. Celý tento proces se ale dá i manuálně narušit. A to tak, že vzduch není nasáván zvenku. Ale zevnitř. Vytvoří se tak specifický vnitřní okruh. Toho se využívá třeba v létě, kdy je auto potřeba lépe chladit a není žádoucí, aby se nasával extrémně horký venkovní vzduch, když ten uvnitř je o poznání chladnější.

Tlačítko vnitřní cirkulace

K tomuto narušení klasického procesu, tedy k aktivaci vnitřního okruhu, k aktivaci vnitřní cirkulace, slouží jedno specifické tlačítko. Obvykle ho poznáte jednoduše. Je na něm symbol auta, s jakousi kruhovou šipkou uvnitř. Ta má znázorňovat, že se vzduch bude točit právě jenom uvnitř vozu a nebude nasáván nový z exteriéru.

Mohlo by vás zajímat:  Chyby při použití kapaliny do ostřikovačů se mohou šeredně vymstít. Problémy přichází právě teď
Zdroj obrázku: Freepik

Ideální pro kvalitu vzduchu

Není to jenom letní chlazení, kdy je vhodné toto tlačítko stisknout. Je ideální volbou také ve chvíli, kdy chcete ve voze zachovat čerstvý vzduch. Jak si to vysvětlit? Představte si, že dojíždíte auto, náklaďák nebo autobus, které hodně kouří černý dým. Nebo jedete kolem pole, ze kterého se práší vlivem sklizně. Či projíždíte uzavírkou, kde se zrovna asfaltuje. To vše jsou situace, kdy se vám do auta dostanou nežádoucí pachy a do filtrů prachové částečky.

Aby se tak nestalo, pomůže právě tlačítko vnitřní cirkulace. Aktivací vnitřního okruhu zajistíte, že vzduch bude nasáván pouze zevnitř. Stačí ho zmáčknout včas, a ať už pojedete kdekoliv a za kýmkoliv, nežádoucí pachy se k vám do vozu nedostanou. A v tom bude stále čerstvý vzduch. Jakmile se poté dostanete za problémové místo, tlačítko opětovným stiskem deaktivujete.

Zdroj: https://www.edentyres.com/the-purpose-of-the-air-recirculation-button-in-your-car/