Ostrá verze jednoho z nejpopulárnějších vozů končí. Volkswagen přestává vyrábět Golf R

Když v roce 2017 Volkswagen modernizoval svůj Golf R, jednalo se v tu dobu o jeden z nejrychlejších a také nejsilnějších vozů této značky. Malý hatchback v kombinaci se silným motorem budil zájem, stejně jako emoce. Pokud vás to k tomuto vozu vždy tak nějak táhlo, doporučujeme si pospíšit. Proč? Automobilka oficiálně oznámila, že ukončuje výrobu sedmé generace modelu Volkswagen Golf R. Kdo si nepospíší, má smůlu. Tedy lépe řečeno bude odkázán na model Golf GTI, který pochopitelně nedosahuje takových kvalit, jako velmi populární „eRko“. V portfoliu vozů pro rok 2020 se s ním již nepočítá, což potvrdila jak poslední prezentace automobilky, tak to na přímý dotaz potvrdil i její mluvčí. Zklamání mnoha fanoušků nezná mezí.

Problémy s osmou generací

Volkswagen už před časem uvedl, že chystá novou, tedy v pořadí osmou generaci svého Golfu. Tu však provázejí drobné komplikace, které mohou výrazně odsunout její představení. Původní plány byly spojeny s autosalonem ve Frankfurtu, který se koná letos v září. Pokud se tento termín nestihne, uklidňuje automobilka, že k představení ještě do konce roku 2019 stoprocentně dojde. Tím by se měl bez problémů stihnout i termín uvedení do prodeje, který už je delší dobu naplánován na příští rok.

Bude v osmé generaci?

Osmá generace klasického Golfu má být uvedena do prodeje již začátkem roku 2020. Případní zájemci o nejostřejší verzi, tedy o osmou generaci vozu Volkswagen Golf R si budou muset počkat. Dobrou zprávou je, že s „eRkem“ Volkswagen bude i nadále počítat. Tou špatnou je to, že se vůz určitě neobjeví hned. Zájemci tak mají dvě možnosti. Buď si ještě nyní narychlo pořídí definitivně končící sedmou generaci, nebo budou muset vydržet zhruba do roku 2021. To je zatím neoficiální a nepotvrzený termín, kdy by se mohl Golf R objevit. Prvotní zprávy říkají, že by to mohla být verze nabízející až 300 koní. Pokud ano, máme se rozhodně na co těšit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora